2021-02-17, Vantaa
Dania bliska potknięcia
Najlepsza singlistka niemiecka, Yvonne Li (fot.), odrobiła straty swojej drużyny po porażce Fabiana Rotha z Duńczykiem Viktorem Axelsenem w drugim meczu grupowym na finałowym turnieju mistrzostw Europy drużyn mieszanych w badmintonie. Wicemistrzyni Polish Open 2019 w Częstochowie pokonała pierwszą rakietę duńską, Mię Blichfeldt (12. BWF) 21:18 21:18.

Główni faworyci mistrzostw znaleźli się w poważnych opałach, gdy ich debel męski Mads Pieler Kolding, Anders Skaarup Rasmussen uległ niemieckiemu duetowi Mark Lamsfuss, Marvin Seidel
21:18 15:21 16:21. Od tej chwili Dania nie mogła stracić ani jednego punktu, jeśli chciała wygrać grupę, uzyskując rozstawienie w półfinale. Tymczasem Niemcy nie odpuszczali. Najpierw Isabel Herttrich i Stine Küspert wygrały pierwszego seta z Alexandrą Bøje i Maiken Fruergaard 22:20, a w drugim prowadziły po przerwie kilkoma punktami. Dunki wygrały go jednak 23:21, a trzeciego 21:17. Decydował blisko godzinny mikst, w którym także grano trzy sety. Szalę zwycięstwa na stronę Danii przechylili Niclas Nohr i Amalie Magelund, pokonali Jonesa Ralfy Jansena i Kilasu Ostermeyer 21:19 14:21 21:16.

Tak się złożyło, że w drugim dniu eliminacji grupowych grali ze sobą liderzy z wiceliderami grup, a równolegle zespoły z miejsc 3.-4. W grupie drugiej o pozycję niepokonanych walczyły Rosja i Francja. Rosja prowadziła po singlu męskim (Władimir Malkow), ale przegrała singlistka (Jewgienia Kosecka). Potem Rosjanie nie oddali już żadnego punktu, choć przeżywali w każdym meczu spore trudności. Czwarty punkt dorzucili miksiści, Rodion Alimow i Alina Dawlietowa, ogrywając
 Thoma Gicquela i Delphine Delrue, którzy nie mają dobrej ręki do tej pary rosyjskiej (obecnie bilans 0:5).


Klaudia Majorowa, główna trenerka reprezentacji Rosji, zrecenzowała występ podopiecznych: — Malkow grał dobrze, z kolei Żenia (Kosecka — przyp. red.) była zdenerwowana. Dlatego pierwszy set nie wyszedł, a pod koniec drugiego Francuzka trzykrotnie zdobyła punkt po taśmie... W deblu męskim doszło do bardzo emocjonującego meczu, ale wygraliśmy, końcówka była pewna. Ale debel kobiet do końca trzymał w napięciu. Bardzo długie wymiany. Można powiedzieć, że wygrały dzięki kondycji. Mikst również grał pewnie, chociaż na przewagi w drugim secie — podsumowała Majorowa.

A Władimir Iwanow (na fot. 2 z Iwanem Sozonowem) dodał: - W zasadzie cały mecz poszedł zgodnie z planem — wygraliśmy zarówno debel męski,  jak i mikst, oczywiście Kosecka nie dała rady wygrać, ale zastąpił ją Malkow, który doskonale wykonał swoją pracę! Francuzi walczyli z nami, ponieważ zdawali sobie sprawę, jak bardzo potrzebują punktów, ale udało się nam zwyciężyć. Nawiasem mówiąc, po raz pierwszy wygraliśmy mecz z Francuzami w stosunku 4:1 — cieszył się kapitan reprezentacji Rosji.

Wyniki meczów grupowych (17.02.2021)

Grupa 1 
Dania - Niemcy  3:2
Szkocja - Finlandia 3:2 
Grupa 2 
Rosja - Francja 4:1
Holandia 
- Anglia 4:1


26. Mistrzostwa Europy Drużyn Mieszanych w badmintonie. 2021 European Mixed Team Championships. Turniej finałowy: 16-20 lutego 2021. Vantaa (Finlandia). Energia Areena. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. Yohan Nonotte © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj