2021-02-08, Warszawa
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
BADMINTONISTA ROZGRYZŁ KORKI

8.02.2011. Zawodnik sekcji AZS UW — student II roku informatyki na Uniwersytecie Warszawskim, Łukasz Romaszko (na fot. przed meczem z Wojciechem Poszelężnym podczas Mistrzostw Polski AZS w 2009 roku) — zwyciężył w konkursie Traffic Prediction for Intelligent GPS Navigation.
Jak czytamy w oficjalnym periodyku naszej uczelni pt. "Uniwersytet Warszawski" (strona 9), Łukasz był bezkonkurencyjny w przewidywaniu korków powstających na warszawskich ulicach.

Romaszko, który reprezentuje również ŚKB Harcownik Warszawa, niestety opuścił niedawno kilka treningów, ponieważ w związku ze zwycięstwem w konkursie udał się do Sydney w celu wystąpienia na konferencji naukowej, gdzie zaprezentował swoje metody rozwiązywania problemów komunikacyjnych.

Mamy nadzieję, że braki treningowe Łukasz nadrobi punktualnością, skutecznie omijając stołeczne korki.

W tym samym numerze czasopisma zamieszczono (strona 35) wywiad z reprezentantką AZS UW w koszykówce — Moniką Sobotką. Studentka opowiada, że do sportu zachęcili ją rodzice, którzy trenowali badmintona. Byli reprezentantami kadry polskiej i odnosili niemałe sukcesy, które zawsze stawiam sobie za wzór. Wiedzieli, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa sport, dlatego poprowadzili mnie podobną drogą.

Fot. © Lech Krzysztof Dryżałowski (archiwum)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj