2021-01-07, Bangkok
Bańka na razie czysta
Utworzona w przemyślany sposób ochronna "bańka" badmintonistów startujących w styczniowych turniejach w Tajlandii (oraz ich ekip i bezpośredniego zaplecza, obsługi zawodów) polega na izolacji, zapewnieniu bezpieczeństwa przed koronawirusem, ale grozi zarazem dyskomfortem u osób objętych rygorami.
To pierwsze, utrzymanie bezpieczeństwa, na razie się powiodło. Przed lotem do Bangkoku powstrzymano testowanych z wynikiem pozytywnym, Kento Momotę (mistrz świata, Japonia) i szefa szkolenia Malezyjskiego Związku Badmintona Wong Choong Hanna. Testy na miejscu dały wynik negatywny u wszystkich 824 osób ze wspomnianej "bańki". Wśród obecnych tam jest numer trzy listy światowej, Anders Antonsen (fot.). Duńczyk przeszedł stosunkowo łagodnie COVID-19 na początku grudnia. Testy będą w Bangkoku powtarzane. Natomiast wydaje się, że na razie większego dyskomfortu nie ma, ale czy upływ czasu nie dopiecze uczestnikom — dopiero zobaczymy. 

Sekretarz generalny Światowej Federacji Badmintona (BWF) Thomas Lund przedstawił aktualne informacje związane ze styczniowym, azjatyckim etapem HSBC BWF World Tour w Bangkoku w Tajlandii.

Lund z zadowoleniem przyjął pozytywne opinie graczy dotyczące protokołów bezpieczeństwa obowiązujących w Bangkoku. Dostrzegł jednocześnie niektóre z wyzwań stojących przed uczestnikami kwarantannowej "bańki". 

Było sporo przygotowań ze strony wielu zainteresowanych, aby tak się stało, i cieszę się, widząc wiele pozytywnych opinii. Mamy teraz "bańkę" badmintona, która jest czysta pod względem COVID-19 z negatywnymi wynikami testów u wszystkich i ważne jest, by wszyscy nadal przestrzegali protokołów, abyśmy mogli przeprowadzić trzy turnieje badmintona światowego formatu. Znajdujemy się w innym środowisku, ale robimy wszystko, co w naszej mocy, aby dostosować się do zawodników i ich potrzeb, zachowując jednocześnie wysokie wymagania dotyczące bezpieczeństwa - powiedział Lund.

Zob. na You Tube: sekretarz generalny BWF Thomas Lund odpowiada na szereg pytań dot. aktualnej sytuacji.
Zob. na Facebooku Badzine Poland: trening i rygory bezpieczeństwa podczas azjatyckiego etapu HSBC BWF World Tour w Bangkoku w Tajlandii.

Zob. też:
Badmintonowa bańka w Bangkoku
COVID-19 wyklucza Momotę i resztę Japończyków
CBA wycofuje swoją ekipę
BWF wywiesiła połówkę kalendarza na 2021 rok.

Otwarte Mistrzostwa Tajlandii w badmintonie. Yonex Thailand Open. 12-17 stycznia 2021. Bangkok (Tailandia). IMPACT Arena. Turniej HSBC BWF World Tour Super 1000. Pula nagród 1 mln dol. Strona organizatora. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com. 

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

jr, BWF

© BadmintonZone.pl | zaloguj