2021-01-06, Bangkok
Badmintonowa bańka w Bangkoku
Badmintoniści szykujący się do startu w Yonex Thailand Open (HSBC BWF World Tour Super 1000, pula 1 mln dol.) i następnych turniejów mieli dziś możliwość odbycia pierwszego treningu. Wszystko odbywa się w szczególnych warunkach (fot. 1) z zachowaniem wielu środków bezpieczeństwa.

Aby dostać się do Tajlandii, zawodnicy wraz ze swoimi ekipami musieli wylegitymować się negatywnymi wynikami testu na COVID-19. Tego testu nie przeszedł Japończyk Kento Momota, przez co ze startu wycofali się wszyscy jego rodacy. Do Bangkoku dotarł natomiast m.in. Duńczyk Viktor Axelsen, obecny na dzisiejszym treningu (fot. 2).

Po przybyciu na lotnisko Suvarnabhumi 4 stycznia każdy uczestnik został poddany kontroli temperatury ciała. Zawodnicy i ich otoczenie, siedzący w oddzielnych miejscach w autobusach, byli następnie eskortowani do hotelu przez policję zgodnie z protokołami bezpieczeństwa Światowej Federacji Badmintona (BWF), które obejmują unikanie kontaktu z osobami spoza sportowej "zielonej bańki" (Green Bubble). Chodzi o środowisko objęte szczególnymi zabezpieczeniami przeciw zakażeniu koronawirusem SARS CoV-2 i możliwie maksymalnie odizolowane od otoczenia.

Izolacja obejmuje zgodnie z wymogami - Departamentu Kontroli Chorób Tajlandii - również pobyt w pokojach hotelowych, a wyjścia i spotkania (np. z fizjoterapeutą) zostały określone specjalnymi procedurami.

Uczestnicy będą również nadal przechodzić regularne testy COVID-19 w okresie dystansowania i izolacji na trzech turniejach, które rozpoczną się 12 stycznia od Yonex Thailand Open.

Korty treningowe zostały odpowiednio wyposażone i są regularnie dezynfekowane.

Zob. też:
COVID-19 wyklucza Momotę i resztę Japończyków
CBA wycofuje swoją ekipę
BWF wywiesiła połówkę kalendarza na 2021 rok.

Otwarte Mistrzostwa Tajlandii w badmintonie. Yonex Thailand Open. 12-17 stycznia 2021. Bangkok (Tailandia). IMPACT Arena. Turniej HSBC BWF World Tour Super 1000. Pula nagród 1 mln dol. Strona organizatora. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com. 

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj