2021-01-03
COVID-19 wyklucza Momotę i resztę Japończyków
Japończyka Kento Momotę (fot.) znowu dopadł w styczniu pech. Rok temu odniósł obrażenia w groźnym wypadku samochodowym. Dzisiaj przed wylotem na wielkie turnieje w Tajlandii test na lotnisku wykazał obecność wirusa w organizmie lidera rankingu światowego.

Światowa Federacja Badmintona (Badminton World Federation -BWF) i Tajlandzki Związek Badmintona (Badminton Association of Thailand — BAT) oficjalnie potwierdziły, że numer jeden listy światowej w singlu mężczyzn, Japończyk Kento Momota, miał dziś pozytywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2 po przejściu obowiązkowej analizy PCR na lotnisku Narita w Tokio w drodze do Bangkoku w Tajlandii (tydzień temu Momota obronił mistrzostwo krajowe).

W konsekwencji Japoński Związek Badmintona (Nippon Badminton Association — NBA) wycofał wszystkich swoich reprezentantów w grach pojedynczych i podwójnych z YONEX Thailand Open (12-17 stycznia 2021) i TOYOTA Thailand Open (19-24 stycznia 2021).

Cała japońska ekipa miała lecieć do Bangkoku w Tajlandii na turnieje badmintona wieczorem 3 stycznia. Momota spotkał się z resztą kadry narodowej dzień wcześniej w Narodowym Centrum Treningowym (Kita, Tokio). Odwołanie startu w obu wymienionych turniejach oznacza także absencję Japończyków na finałach cyklu HSBC BWF World Tour, które odbędą się w Bangkoku w końcu stycznia.

Wolne miejsca w drabinkach turniejowych zostaną udostępnione tym z listy rezerwowej, którzy spełnią wymogi formalne.

Fot. © BadmintonPhoto.com (archiwum)

jr, BWF

© BadmintonZone.pl | zaloguj