2020-12-21
BWF wywiesiła połówkę kalendarza na 2021 rok
Światowa Federacja Badmintona (BWF) podjęła ważne decyzje dotyczące przyszłorocznego kalendarza turniejów międzynarodowych. Opublikowano listę zawodów najwyższych dwóch kategorii plus turnieje niższej rangi, ale zaliczane do rankingu kwalifikacji olimpijskich. Na liście obejmującej pełne dwa kwartały i okres do sierpniowych igrzysk w Tokio znalazł się także turniej Polish Open w Gnieźnie (25-28 marca 2021 r.).


Światowa Federacja Badmintona (BWF)powiadomiła nas, że pomyślnie zakończyła proces przeglądu kalendarza turniejów BWF na 2021 r., a także procedury ponownego otwarcia światowych rankingów BWF oraz istotne zasady dotyczące kwalifikacji i rozstawień na igrzyska olimpijskie w Tokio.

BWF zapowiada oficjalnie pakiet wsparcia COVID-19 dla gospodarzy turniejów, który zapewnia pomoc finansową i szczegóły inicjatyw zmniejszających koszty, aby zapewnić, że turnieje mogą nadal być częścią HSBC BWF World Tour i BWF Tour w 2021 roku.

Decyzje te zostały ratyfikowane na ostatnim posiedzeniu Rady BWF, a poprzedziły to konsultacje z licznymi związkami krajowymi, które będą gościć imprezy.

Nowy kalendarz turniejów BWF 2021 przewiduje przesunięcie szeregu turniejów z pierwszego i drugiego kwartału, a kilka z nich zostało anulowanych. CZYTAJ.


Kalendarz turniejów BWF 2021 na I i II kwartał

Sekretarz generalny BWF Thomas Lund powiedział: Skupiono się na ustaleniu — tam gdzie to możliwe — turniejów klastrowych (cluster tournaments — chodzi o zgrupowanie kilku turniejów z rzędu w jednym miejscu lub rejonie geograficznym) podobnych do tego, co zaplanowano na azjatycką część w styczniu 2021 w Tajlandii.

Sytuacja z COVID-19 nadal stanowi wyzwanie w organizacji turniejów międzynarodowych i chociaż istnieje nadzieja, że ​​szczepionka COVID-19 może z czasem zmniejszyć ograniczenia na świecie, BWF spodziewa się, że pandemia nadal będzie miała wpływ na organizację turniejów przez cały 2021 r.

Najważniejsze mistrzostwa w 2021 roku

BWF może również potwierdzić, że finały TOTAL BWF Thomas & Uber Cup 2020, przełożone na początku tego roku, odbędą się teraz w Aarhus w 41. tygodniu sezonu i będą stanowić część klastra turniejowego w Danii, obok DANISA Denmark Open 2021 w Odense w 42. tygodniu.

Jeśli chodzi o TOTAL BWF Sudirman Cup 2021, BWF prowadzi ścisłe konsultacje z Chińskim Związkiem Badmintona i miastem-gospodarzem Suzhou w celu określenia odpowiedniego okna w kalendarzu turniejów BWF 2021. BWF ogłosi przy najbliższej okazji termin dla mistrzostw świata drużyn mieszanych, wraz z publikacją kalendarza turniejów na resztę 2021 roku. Będzie on zawierał szczegółowy harmonogram turniejów po igrzyskach olimpijskich w Tokio 2020.

Ponowne otwarcie światowych rankingów BWF, kwalifikacji olimpijskich i rozstawień

Rankingi światowe BWF zostaną ponownie otwarte po finałach HSBC BWF World Tour 2020, które odbędą się w 4. tygodniu 2021 r. Kolejne wydanie listy rankingów światowych BWF zostanie ogłoszone we wtorek 2 lutego 2021 r. CZYTAJ.

Jak wcześniej ogłoszono, okres kwalifikacji olimpijskich do wyścigu do Tokio rozpocznie się ponownie w 2021 r., a pierwszym turniejem liczącym się do kwalifikacji będzie Yonex Swiss Open 2021 w 9. tygodniu roku.

Okres kwalifikacyjny zostanie przedłużony do 19. tygodnia roku, a Indian Open będzie ostatnim turniejem w okresie kwalifikacyjnym. Kwalifikacja zostanie określona na podstawie rankingu Race to Tokyo opublikowanego 18 maja 2021 r. Rada BWF zdecydowała, że ​​zostanie on wykorzystana również do rozstawienia na igrzyskach olimpijskich w Tokio w 2021 roku.

BWF współpracuje z MKOl w celu modyfikacji systemu kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Tokio 2020, zgodnie z którym ostateczne zaktualizowane regulaminy zostaną udostępnione w połowie stycznia po formalnym zatwierdzeniu przez MKOl.

Lund powiedział: Te terminy zostały wyznaczone ze względu na niepewny charakter COVID-19 i dodatkowy czas potrzebny na przeprowadzenie turniejów z wymaganymi protokołami bezpieczeństwa COVID-19.

Pakiet wsparcia dla gospodarza turnieju

Biorąc pod uwagę wpływ finansowy na organizatorów turniejów oraz szczególny sposób organizowania turniejów w celu zapewnienia zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich uczestników, Rada BWF zatwierdziła pakiet wsparcia BWF COVID-19 oferujący pomoc finansową i inicjatywy odciążające, aby zapewnić turniejom możliwość utrzymania się w ramach HSBC BWF World Tour i BWF Tour w 2021 roku. CZYTAJ.

Lund dodał: Wsparcie pomoże gospodarzom pokryć koszty wdrożenia protokołów BWF COVID-19, które obejmują testy, ustalenia dotyczące bezpieczeństwa w hotelu, sprzątanie, dostarczenie uczestnikom maseczek i odkażanie sprzętu. Istnieje również możliwość zmniejszenia całkowitej minimalnej puli nagród na 2021 r. w celu obniżenia kosztów, ale BWF zachęca wszystkich gospodarzy do utrzymywania jak najwyższego minimalnego poziomu nagród z korzyścią dla naszych najlepszych zawodników.

Por. też:
Kalendarz ważniejszych imprez BWF w 2021 r. do igrzysk olimpijskich w Tokio (PDF)
Zaktualizowane protokoły bezpieczeństwa i procedury operacyjne na 2021 r. (PDF).

Zob. też Władze BWF tłumaczą nową koncepcję wielkich turniejów.

Źródło ilustracji: BWF

jr, BWF

© BadmintonZone.pl | zaloguj