2020-10-16, Odense
Pożegnalny pojedynek Jorgensena w Odense
Już w piątek, podczas ćwierćfinałów otwartych mistrzostw Danii w badmintonie (Danisa Denmark Open 2020, HSBC BWF World Tour Super 750), doszło do zakończenia międzynarodowej kariery jednego z duńskich gigantów singla — 32-letniego Jana Ø. Jørgensena (niegdyś wicelidera listy światowej). Zapowiedział on wcześniej, że ten turniej to jego ostatni występ. Nastąpiło to w 10. rocznicę jego tryumfu w Denmark Open 2010.
Teraz kres występom Jørgensena położył jeden z faworytów imprezy, młodszy kolega z reprezentacji, Anders Antonsen.  Dla obu ten pojedynek pozostanie wzruszającym wspomnieniem.

- To poszło w zbyt emocjonalną stronę. Starałem się, jak mogłem, aby nie do tego nie doszło, ale kiedy wszedłem na arenę, czułem, że będzie ciężko — relacjonował po meczu swoje przeżycia Jorgensen.
 - Z początku to nie było łatwe, ale potem zaczęliśmy grać i próbowałem znaleźć sposób gry. Kiedy zdawało mi się, że już coś mi się udało, Anders był jak skała i odbijał z powrotem do mnie. Wiedziałem, że moje dzisiejsze szanse są bardzo nikłe. Nawet na treningach jest faworytem w grze ze mną.

Antonsen również przeżywał wyjątkowo ten pojedynek: — Było to bardzo trudne — byłem bardzo rozproszony. Widziałem w oczach Jana, że był bardzo emocjonalnie zaangażowany w całą tę sytuację i trudno mi było tego także trochę nie odczuć. Starałem się skupić na grze, ale też doświadczyć tego w pełni i przeżyć taką chwilę.

Ostatecznie Antonsen pokonał Jørgensena 21:12 21:10. Przerzedzona wymogami bezpieczeństwa publiczność urządziła owację na stojąco, a główni aktorzy tego emocjonalnego spektaklu wymienili się koszulkami.

Półfinałowym rywalem Antonsena będzie główny — po rezygnacji rozstawionego z numerem jeden Japończyka Kento Momoty — faworyt, wicelider rankingu światowego,Tajwańczyk Chou Tien Chen. Słynący z żelaznej defensywy Chou ograł z pewnym mozołem świetnie dysponowanego Hindusa Kidambiego Srikantha 20:22 21:13 21:16.

Podobne kłopoty jak Tajwańczyk miała jedna z faworytek singla pań, mistrzyni olimpijska Carolina Marin. Hiszpanka męczyła się długo z reprezentantką USA Beiwen Zhang — 17:21 21:17 21:14.


Zob. też:
Młodzi rządzą u siebie
Wicemistrz Polski błyszczy w Danii 
Cieszyć się z powrotu na kort 
Momota nie wygra w Danii
 
Momota chce po raz 3. podbić Danię.

Otwarte mistrzostwa Danii w badmintonie. Danisa Denmark Open 2020. 13-18 października 2020. Odense (Dania). Odense Sportspark. Turniej HSBC BWF World Tour Super 750. Pula nagród: 750 tys. dol. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj