2020-10-13, Odense
"Cieszyć się z powrotu na kort"
Mistrzyni olimpijska Carolina Marin (fot.) wystąpiła w pierwszym dniu otwartych mistrzostw Danii w badmintonie (Danisa Denmark Open 2020).
W spotkaniu 1/16 finału Hiszpanka pokonała Rosjankę Natalię Pierminową 21:7 21:15, nie mając jeszcze okazji zaprezentowania swoich pełnych możliwości. Nie była też — jak twierdzi — w najlepszej dyspozycji: — Jestem zadowolona z dzisiejszego zwycięstwa. Nie czułam, że dałam z siebie wszystko na korcie. Nie czułam dziś w sobie wysokiej formy. Ale jutro nieco potrenuję i przygotuję się na czwartek.

Marin odniosła się też do naszych trudnych czasów: — Czuję się szczęśliwa, że w końcu wróciłam. Najważniejsze dla nas jest zdrowie i musimy spróbować cieszyć się z powrotu na kort, poczucia rywalizacji, ponieważ za tym tęsknimy, i dawać z siebie wszystko w każdej grze.

We wtorek na kortach w Odense nie doszło do niespodzianek. Większość gwiazd nie weszła też jeszcze tego dnia do akcji.

Zob. też:

Otwarte mistrzostwa Danii w badmintonie. Danisa Denmark Open 2020. 13-18 października 2020. Odense (Dania). Odense Sportspark. Turniej HSBC BWF World Tour Super 750. Pula nagród: 750 tys. dol. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj