2020-09-11, Białystok
Mistrzowską rywalizację rozpoczęli młodzieżowcy i juniorzy
Uwerturą do przyszłotygodniowego czempionatu polskiej elity są rozpoczęte dziś Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Juniorów. W piątkowe przedpołudnie w hali Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku młodzi badmintoniści z całej Polski rozpoczęli walkę o medale tegorocznych mistrzostw. To kolejny turniej mistrzowski w ostatnich latach na Podlasiu i Białymstoku.

123 zawodników z całej Polski zjawiło się w Białymstoku, by walczyć o medale tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Juniorów. 
Impreza po raz kolejny zawitała na Podlasie i rozpoczyna badmintonowy maraton w Białymstoku. Już w przyszłym tygodniu w tej samej hali rozpocznie się najważniejsza impreza sezonu – 56. Indywidualne Mistrzostwa Polski w Badmintonie.

- Bardzo się cieszę, że po tym okresie, który był trudnym, pandemicznym, wracają sportowcy na obiekty sportowe, wracają do hal i że teraz mamy okazję gościć młodzieżowców i juniorów na mistrzostwach Polski w badmintonie w hali sportowej Zespołu Szkół Rolniczych — powiedział po otwarciu imprezy zastępca Prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. - Cieszę się, że te mistrzostwa inaugurują imprezy mistrzowskie w naszym mieście.

Białystok i Podlasie od wielu lat są prawdziwym centrum badmintona. 
To tutaj w ostatnich latach odbywało się wiele imprez mistrzowskich, z najważniejszymi zawodami w kalendarzach sportowych, takimi jak Indywidualne Mistrzostwa Polski, Międzynarodowe Mistrzostwa Polski czy Klubowe Mistrzostwa Europy w Badmintonie. W tym roku województwo podlaskie i Białystok również goszczą kilka imprez badmintonowych. 

- Jako miasto Białystok staramy się wspierać imprezy organizowane przez Podlaski Okręgowy Związek Badmintona i przez Klub Sportowy Białystok, dlatego że widzimy i potencjał organizacyjny, i przede wszystkim sportowy. Nasze drużyny grają w najwyższej klasie rozgrywkowej z sukcesami. Zależy nam, by Białystok był przez wszystkich postrzegany jako miejsce, gdzie badminton ma się dobrze — mówi Rafał Rudnicki. 

Badmintoniści rozpoczęli walkę o medale tegorocznych mistrzostw w piątkowe przedpołudnie. 
Na dziś zaplanowano 83 gry w obu turniejach mistrzowskich — młodzieżowców i juniorów. Do białostockich mistrzostw kluby z całej Polski zgłosiły ponad 120 zawodników. W rywalizacji występują również polscy kadrowicze i medaliści mistrzostw Europy.

Zawody w hali Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku potrwają do niedzieli. Wówczas poznamy nowych młodzieżowych i juniorskich mistrzów Polski. Z kolej w przyszłym tygodniu, od czwartku, w Białymstoku startują 56. Indywidualne Mistrzostwa Polski w Badmintonie, które w ostatniej dekadzie aż pięciokrotnie były rozgrywane w stolicy Podlasia. Wystartuje w nich elita polskich badmintonistów.

Zob. też Mistrzostwa za mistrzostwami.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w badmintonie (kat. III) i Mistrzostwa Polski Juniorów w badmintonie (kat. IV). 11-13 września 2020. Białystok. Hala Sportowa Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku ul. ks. St. Suchowolca 26. Pula nagród: 15 tys zł. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com. Livestreaming. Oficjalna strona na Facebooku

Fot. Rafał Oleksiewicz

mat. organizatora, jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj