2020-09-09, Białystok
Mistrzostwa za mistrzostwami
W piątek w hali ZSR w Białymstoku rozpoczną się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Juniorów w Badmintonie. To pierwszy z dwóch badmintonowych weekendów w najbliższym czasie, bo w następnym tygodniu w tym samym obiekcie rozegrane zostaną 56. Indywidualne Mistrzostwa Polski z szeregiem polskich gwiazdami tej dyscypliny sportu na liście startowej.

Zanim jednak do walki o tytuły mistrzów Polski przystąpi nasza badmintonowa elita, zobaczymy w akcji młodzieżowców i juniorów. Podczas pierwszego weekendu, który rozpocznie się 11 września w zawodach wystąpi 123 zawodników reprezentujących kluby z całego kraju. Wśród nich brązowi medaliści mistrzostw Europy juniorów w badmintonie: Paweł Śmiłowski, Robert Cybulski, Wiktoria Dąbczyńska, Aleksandra Goszczyńska oraz Magdalena Świerczyńska. 

Zawodnicy walczyć będą systemem pucharowym, a całość rywalizacji będzie można zobaczyć na żywo online, bowiem mistrzostwa będą transmitowane z pięciu kortów w Internecie na kanale Youtube Badminton Polska. Pula nagród wynosi 15 000 złotych.
Organizatorem mistrzostw Polski są Podlaski Okręgowy Związek Badmintona, Polski Związek Badmintona oraz Sportlen. Patronat honorowy nad mistrzostwami objęli marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki, prezydent miasta Białystok Tadeusz Truskolaski oraz prezes Polskiego Związku Badmintona Marek Krajewski.

Głównymi partnerami wydarzenia są Wschodzący Białystok oraz Województwo Podlaskie.
Partnerem sprzętowym jest firma Vektor Media, generalny przedstawiciel firmy Yonex.
Patronat medialny nad imprezą objęły TVP 3 Białystok, Kurier Poranny, Radio Białystok oraz portal Badminton Zone.

Ramowy program mistrzostw
Czwartek, 10.09.2020 r., godz. 20.00 — odprawa techniczna, sala konferencyjna
Piątek, 11.09.2020 r., godz. 9.45 — uroczyste otwarcie, 10 — początek gier
Sobota, 12.09.2020 r., godz. 10.00 — ćwierćfinały.
Sobota, 12.09.2020 r., godz. 16.00 — półfinały.
Niedziela, 13.09.2020 r., godz. 10 — finały. Ok. godz. 14 — dekoracja i zakończenie.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w badmintonie (kat. III) i Mistrzostwa Polski Juniorów w badmintonie (kat. IV). 11-13 września 2020. Białystok. Hala Sportowa Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku ul. ks. St. Suchowolca 26. Pula nagród: 15 tys zł. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com. Livestreaming. Oficjalna strona na Facebooku

mat. organizatora, jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj