2020-07-30
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
AWANS NA ŚWIECIE I UZNANIE W OJCZYŹNIE

30.07.2010. Najlepsza indyjska badmintonistka Saina Nehwal (fot.) nie tylko awansowała na drugie miejsce w światowym rankingu, ale i została uhonorowana nagrodą Rajiv Gandhi Khel Ratna — najważniejszym i najbardziej prestiżowym wyróżnieniem w świecie indyjskiego sportu.
Specjalna komisja, będąc pod wrażeniem jej występów w ostatnim roku, zadecydowała o przyznaniu sportsmence nagrody za wybitne osiągnięcia na korcie.

Dwudziestolatka z Hajdarabadu ma za sobą fantastyczny sezon. Zwyciężając kolejno w turniejach Indonesian Open, Singapore Open i India Open Grand Prix, przeskoczyła w rankingu światowym z miejsca szóstego na trzecie, a od połowy lipca ustępuje już tylko Chince Wang Yihan.

Zawodniczka wyraziła ogromne zadowolenie z wyróżnienia, przypisując swój sukces wsparciu rodziny. Zdradziła mediom, że jest to dla niej spełnienie marzeń, które dodało jej jeszcze większej pewności siebie. Badmintonistka optymistycznie patrzy w przyszłość, wyrażając nadzieję na zwycięstwo podczas zbliżających się mistrzostw świata w Paryżu.

Nagrodę na ręce wybitnej indyjskiej badmintonistki złoży 29 sierpnia sam prezydent kraju. Wyróżnienie to oznacza nie tylko kolejny medal w i tak już bogatej kolekcji zawodniczki, ale i pokaźną kwotę 750 000 INR (około 50 000 PLN).

Fot. © BadmintonPhoto.com (archiwum)


karpeek

© BadmintonZone.pl | zaloguj