2020-07-25
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
PRZYJACIEL BADMINTONA NIE ŻYJE

25.07.2010. Podczas urlopu w Toskanii zmarł nagle prezydent Suwałk Józef Gajewski (na fot. 1. z SKB Litpol-Malow Suwałki stoi w 1. rzędzie 3. od lewej).

- Był wielkim sympatykiem badmintona — mówi Jacek Niedźwiedzki (na fot. 1. w 1. rzędzie 1. lewej), wielokrotny mistrz Polski w barwach SKB Litpol-Malow Suwałki, trener tego klubu, obecnie również reprezentacji Polski juniorów. — Prezydent Gajewski sam również grał amatorsko. Swego czasu grywał w badmintona w grupach weteranów suwalskich, którzy się spotykali 2-3 razy w tygodniu. Od pewnego czasu nie grał z powodu kontuzji kręgosłupa.
- Jako prezydent był także wielkim przyjacielem badmintona. Bez Jego pomocy nie byłoby w Suwałkach badmintona na wysokim poziomie. Gros pieniędzy idzie z Urzędu Miejskiego. Na badminton zawsze tych pieniędzy było sporo, w głównej mierze dzięki Niemu. Wydawał decyzje o rozdysponowaniu pieniędzy na różne dyscypliny sportu w Suwałkach. Był na każdych zawodach. Znał się na badmintonie i znał osoby z różnych pokoleń tego sportu. Zawsze mile gościł przedstawicieli polskiego badmintona — przypomina Niedźwiedzki (na fot. 2. trzyma mistrzowski puchar razem z prezydentem Gajewskim).

Józef Gajewski (ur. 21 XI 1948 w Olecku) był prezydentem Suwałk w latach 1981-1987 i od 2002. Ukończył Politechnikę Białostocką, kształcił się też podyplomowo w Szkole Głównej Handlowej. W wyborach w 2002 r. został wybrany na prezydenta przy poparciu SLD-UP. W 2006 r. uzyskał reelekcję jako kandydat niezależny.

Fot. 1. W pierwszym rzędzie od lewej: trener Jacek Niedźwiedzki, wiceprezes zarządu klubu SKB Suwałki Henryk Owsiejew, prezydent Suwałk Józef Gajewski, członek zarządu SKB Roman Kaleta, prezes zarządu SKB Jerzy Szleszyński, radny miasta Suwałki Andrzej Turowski, członek zarządu SKB Józef Białogłowy. W drugim rzędzie od lewej zawodnicy SKB: Kamil Turonek, Michał Łogosz, Joanna Szleszyńska, Barbara Kulanty, Nadia Kostiuczyk, Dariusz Zięba oraz wiceprezes zarządu SKB i kierownik ekipy Wiesława Szleszyńska.
Fot. 2. Na najwyższym stopniu podium ekipa SKB Litpol-Malow Suwałki z prezydentem Gajewskim. Od lewej: Dariusz Zięba, Jacek Niedźwiedzki, Jerzy Szleszyński, Józef Gajewski, Barbara Kulanty, Nadia Kostiuczyk, Henryk Owsiejew, Michał Łogosz, Joanna Szleszyńska, Wiesława Szleszyńska. Na niższym stopniu podium, z lewej, ekipa Hubala Białystok.

Fot. © Archiwum klubowe SKB Litpol-Malow Suwałki

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj