2020-07-11, Johor Baharu
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
NIE CAŁKIEM NOWY DUBLER NOVY SPEŁNIA NADZIEJE

11.07.2010. Lee Chong Wei (fot., Malezja, 1) potrzebował trzech setów na odniesienie zwycięstwa nad swoim wracającym do czasów świetności rodakiem Wong Choong Hannem w finale Yonex-Sunrise Malaysia Open Grand Prix Gold.

Lider rankingu światowego zbytnio się rozluźnił po swobodnym wygraniu pierwszej partii. Efektem były jego niewymuszone błędy w drugiej odsłonie finału. W decydującym secie Lee nie stracił koncentracji pomimo kontrowersyjnych wskazań sędziów liniowych.

Do tego się ograniczyły tryumfy gospodarzy, bo w rozegranym wcześniej finale debla pań siostry Ng Hui Ern i Ng Hui Lin mimo zażartej walki uległy w trzech setach wyżej notowanym Tajlandkom, Duang Anong Aroonkesorn i Kunchali Voravichitchaikul.

Wewnętrzne porachunki zawodniczek Hongkongu w finale singla przyniosły umiarkowaną niespodziankę w postaci zwycięstwa nieco niżej notowanej w rankingu Yip Pui Yin nad zbliżającą się ku schyłkowi kariery gwiazdą — Zhou Mi.

W deblu mężczyzn — gdzie z kolei czerwono-biali grali między sobą — hierarchia pozostała nienaruszona. Markis Kido i Hendra Setiawan (Indonezja, 2) mimo klęski w pierwszym secie pokonali ostatecznie Hendrę Apridę Gunawana i Alventa Chandrę Yulianto.

W mikście Devin Lahardi Fitriawan i Liliyana Natsir (Indonezja) także stracili pierwszego seta w starciu z renomowaną firmą światowych zmagań badmintonowych w grze mieszanej — duetem Sudket Prapakamol/ Saralee Thoungthongkam. Natsir zdobyła jeszcze świetniejsze niż Tajlandczycy wawrzyny mikstowe, jak dwukrotne mistrzostwo świata i olimpijskie srebro, ale z innym partnerem — Novą Widianto. Fitriawan to od pewnego czasu jego młody, niedoświadczony dubler. O ile w duecie z Novą Liliyana jest pełnoprawną partnerką, to wobec Devina pełni na korcie rolę szefa. Partnerów zmienia w zależności od kategorii turnieju. Na przykład w Super Series startuje ze "starym" Novą, a w Grand Prix z żółtodziobem Devinem.

Po przegranym pierwszym secie "szefowa" zarządziła poprawę gry, co przyniosło ostatecznie tytuł mistrzowski.

Wyniki finałów (11.07.2010)
Singel mężczyzn
Lee Chong Wei (Malezja, 1) — Wong Choong Hann (Malezja, 4) 21:8 14:21 21:15 (0:47).
Singel kobiet
Yip Pui Yin (Hongkong, 3) — Zhou Mi (Hongkong, 2) 21:16 14:21 21:19 (0:57).
Debel mężczyzn
Markis Kido/ Hendra Setiawan (Indonezja, 2) — Hendra Aprida Gunawan/ Alvent Chandra Yulianto (Indonezja) 8:21 21:17 21:12 (0:47).
Debel kobiet
Duang Anong Aroonkesorn/ Kunchala Voravichitchaikul (Tajlandia, 4) — Ng Hui Ern/ Ng Hui Lin (Malezja) 12:21 21:17 21:13 (0:43).
Mikst
Devin Lahardi Fitriawan/ Liliyana Natsir (Indonezja) — Sudket Prapakamol/ Saralee Thoungthongkam (Tajlandia 3) 13:21 21:16 21:17 (0:48).

Grand Prix Gold Malezji w badmintonie. Yonex-Sunrise Malaysia Open Grand Prix Gold 2010, 6-11 lipca 2010, Johor Baharu (Malezja). Turniej kategorii Grand Prix Gold. Pula nagród: 120 tys. dol. Zobacz wyniki na tournamentsoftware.com.

Fot. © BadmintonPhoto.com (archiwum).

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj