2020-06-25, Dżakarta
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
POLACY W OPAŁACH, ALE SĄ JUŻ W PÓŁFINALE SUPERSERII!

25.06.2010. W ćwierćfinale otwartych mistrzostw Indonezji Robert Mateusiak (fot.) i Nadia Zięba pokonali w meczu transmitowanym przez telewizję indonezyjską (polską niestety nie) miejscową parę mieszaną Fran Kurniawan Teng/ Pia Zebadiah Bernadet. Mimo klasy rywali Mateusiak i Zięba (Kostiuczyk) byli zdecydowanymi faworytami, ale mieli spore kłopoty z wybronieniem się przed klęską w dwóch setach.

Po przegraniu pierwszego seta do 16, w drugim Polacy szybko popadli w tarapaty. Na tablicy widniał wynik 13:7 dla gospodarzy i mimo wysiłków Zico i Nadii strata przez kilka minut niewiele się zmniejszyła: 11:16. Biało-Czerwonym wciąż zaglądało w oczy widmo porażki w ćwierćfinale turnieju stwarzającego im pod nieobecność Chińczyków wyjątkową okazję do świetnego wyniku przy rozstawieniu z numerem 3.

W nerwowej końcówce Polakom udało się dopaść rywali i wywalczyć lotkę setową przy 20:19. Jednak za chwilę Indonezyjczycy serwowali, mając meczbola 21:20. Na szczęście Biało-Czerwoni wytrzymali psychicznie i wyrównali stan meczu po wygraniu drugiej partii 23:21.

W decydującym secie Mateusiak i Zięba nie pozwolili sobie na dekoncentrację i po blisko 50 minutach gry, po ścięciu Nadii mieli wreszcie pierwszą lotkę meczową przy 20:12. Indonezyjczycy bronili się do końca, ale wicemistrzowie Europy wykorzystali czwartego meczbola: 21:15!

W sobotnim półfinale Polacy zagrają z turniejową jedynką, kolejnym mikstem indonezyjskim, Nova Widianto/ Liliyana Natsir, pod warunkiem, że pokona on w ćwierćfinale rozstawiony z numerem 8 doświadczony duet tajlandzki — Sudket Prapakamol/ Saralee Thoungthongkam.

Otwarte mistrzostwa Indonezji w badmintonie. Djarum Indonesia Open Super Series 2010, 22-27 czerwca 2010, Dżakarta (Indonezja). Turniej z cyklu Super Series. Pula nagród: 250 tys. dol. Wyniki na stronie tournamentsoftware.com.

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj