2020-06-20
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
BEYONCÉ I JEJ NIEGRZECZNY CHŁOPAK

20.06.2010. No dobrze, nie chodzi nam o diwę R&B i jej Bad Boya Jaya-Z, tylko o badmintonową artystkę z Chin Xie Xingfang (fot. 1.) i jej ukochanego, który został okrzyknięty obdarzonym płomiennym temperamentem niegrzecznym chłopakiem badmintona, choć nam znany jest lepiej jako Lin Dan (fot. 2.), Super Dan, czy, jak zdradził na naszych łamach Peter Gade, jeden z najlepszych zawodników w historii.

Wspominamy o nich dlatego, że CNN Asia opublikowało właśnie ranking 30 największych ciasteczek w świecie azjatyckiego sportu. Pośród hongkońskich dżokejów, samoańskich rugbistów, hinduskich szachistek i japońskich łyżwiarek figurowych swoje miejsce na liście znalazła słynna badmintonowa para.
Oprócz buntowniczego charakteru chińskiego Bad Boya, uznanie jury zyskała jego pierwszorzędna budowa ciała, natomiast Xie na miano zabójczej piękności i kometkowej Beyoncé zapracowała sobie wrodzoną łagodnością i zjawiskowymi nogami.

Korzystając z okazji, chcielibyśmy przypomnieć przeprowadzony w 2008 roku przez nieco mniej opiniotwórczy portal z naszego podwórka Ciacha.net przegląd dyscyplin sportowych, z ich najprzystojniejszymi reprezentantami jako motywem przewodnim. W zestawieniu znalazły się trzy dyscypliny. Obok skupionych łuczników i półnagich bokserów znaleźli się właśnie badmintoniści. Ciachowe jurorki, tłumacząc się na wstępie z braku upodobania do azjatyckiego typu urody, tytuł najseksowniejszego w dyscyplinie nadały Anglikowi Nathanowi Robertsonowi, choć ich uwadze nie umknęli również Waszek, Zico i Gigi. Jesteśmy mile zaskoczeni, że nasza ulubiona dyscyplina zdobywa uznanie na nowych, nietypowych polach.

Fot. © BadmintonPhoto.com (archiwum)

karpeek

© BadmintonZone.pl | zaloguj