2020-06-03, Białystok
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
ZWOŁAĆ NADZWYCZAJNE WALNE ZEBRANIE DELEGATÓW PZBAD

3.06.2010. Na internetowej stronie klubu "Hubal Białystok" zamieszczono kontrasygnowany przez prezesa tego Klubu, Lecha Szargieja, list otwarty Andrzeja Wróblewskiego, delegata na Zjazd PZBad.

Ze względu na wagę sprawy, list przytaczamy in extenso. Dołączamy archiwalne zdjęcie wykonane podczas dekoracji medalistów Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Białymstoku "Yonex Polish Open 2010". Od lewej: Wiesław Chrobot, ówczesny kierownik Ośrodka PZBad, członek zarządu PZBad, Michał Mirowski, prezes PZBad, Lech Szargiej, prezes Hubala Białystok, członek zarządu PZBad.

Witam serdecznie!
Zapewne już wiecie, iż trwają prace nad zwołaniem Nadzwyczajnego Zjazdu Delegatów Polskiego Związku Badmintona w Warszawie. Zarząd w tej sprawie nie podjął uchwały, gdyż w tym składzie Prezes PZBad. ma większość. Zatem zgodnie ze statutem PZBad. zbierane są deklaracje-uchwały członków zwyczajnych (klubów oraz okręgowych związków badmintona) o zwołanie Nadzwyczajnego Zjazdu Delegatów. Jeżeli ich liczba będzie większa niż 1/3, Zjazd taki musiałby się odbyć w ciągu 3 miesięcy.
Motywem tego przedsięwzięcia jest szansa na powrót do normalności: w miarę szybkie uporanie się prawie z 1,5 mln długiem (i niestety on rośnie), powrót do finansowania UKS (imprezy-turnieje, pierwszy sprzęt dla nowych i starych klubów i sportowe wakacje), naprawa atmosfery wokół badmintona (teraz szuka się tylko przeciwnika-wroga), lepsze zorganizowania pracy ośrodka w Warszawie, lepsze i płynniejsze zorganizowanie pracy Biura PZBad. (planowanie i konsekwentne realizowanie planów szkolenia, uregulowanie spraw trenerskich, zorganizowanie odpowiedzialności za popełniane błędy, większa demokratyzacja życia badmintonowego, wprowadzenie menadżerskiego zarządzania firmą, faktyczne pozyskiwanie sponsorów dla zadań związku, szczególnie dla kadrowiczów i ważniejszych imprez) itp. Jest kandydat, który chce podjąć się naprawy tej bardzo trudnej sytuacji.
Nie jest pewne, iż nowe przepisy o sporcie i zmiany w Polskim Komitecie Olimpijskim nie wymuszą "brzydkiej" decyzji Ministra Sportu i Turystyki. A można tego uniknąć.
Wobec powyższego zostałem przymuszony postawą wobec Pana Lecha Szargieja przez Prezesa Związku i upoważniony przez Grupę Inicjatywną do zebrania uchwał członków zwyczajnych o zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Delegatów PZBad. od klubów i z okręgów. Później te uchwały mam przekazać do Biura Prawnego w Warszawie, które zajmie się dalszym procedowaniem. Jeżeli jesteście w stanie to zrobić w swoim okręgu-klubie, zapraszam. Projekt uchwały do podjęcia dostałem od kolegów z północy Polski i go załączam. (Wypełniony i podpisany zgodnie ze statutem należy wysłać do: FUNDACJA SZKOŁA XXI WIEKU, UL. PIETRASZE 29, 15-131 BIAŁYSTOK.
Pozdrawiam
Andrzej Wróblewski, delegat na Zjazd PZBad.

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj