2020-05-07
Gwiazdy badmintona - mentorzy w mediach społecznościowych
Światowa Federacja Badmintona (BWF) wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kibiców i pasjonatów badmintona i we współpracy z jedną z wiodących na świecie agencji doradztwa cyfrowego i społecznego — Seven League — tworzy pilotażowy program Star Creation.

Przez ostatnie sześć miesięcy gwiazdy badmintona takie jak Kim Astrup (Dania), Mia Blichfeldt (Dania), Ashwini Ponnappa (Indie), Sapsiree Taerattanachai (Tajlandia) i Beiwen Zhang (USA) wstawiały na swoje profile społecznościowe filmiki z ćwiczeniami mające stanowić przykład do naśladowania. Głównym celem projektu Star Creation jest zwiększenie popularności badmintona na świecie i pomoc zawodnikom w budowaniu ich własnej marki. Nabywając popularność w mediach społecznościowych, będą bardziej pewni siebie. Dzięki temu – zmotywowani do działania – będą bardziej kreatywni i z energią będą szerzyć badmintona na całym globie. Zyskają na tym nie tylko fani, ale również pozostali zawodnicy, którzy zainspirowani działaniami swoich idoli, będą wchodzili na coraz wyższe stopnie swoich badmintonowych umiejętności.    

Sekretarz generalny Światowej Federacji Badmintona Thomas Lund jest zadowolony z rezultatów programu pilotażowego. Ma również nadzieję, że każdy sportowiec biorący udział w Star Creation zachęci do programu również swoich znajomych zawodników. Dzięki współpracy z Seven League program umożliwi im bowiem bycie gwiazdą nie tylko na korcie, ale również poza nim.

O swoich doświadczeniach po udziale w programie Star Creation wypowiedziała się Ashwini Ponnappa. – Program Star Creation był wspaniały. Niezmiernie cieszę się, że mogłam być jego częścią. Dzięki niemu nauczyłam się, jak ważny jest kontakt z fanami w mediach społecznościowych — wyznaje Ponnappa. Z kolei Mia Blichfeldt (fot.) mówi, że program dodał jej więcej pewności siebie i wskazał, jak być bliżej z fanami.
 
Tymczasem kolejna grupa zawodników – w tym Michelle Li, Gronya Sommerville, Chirag Shetty, Sikki Reddy i Lu Ching Yao, Yang Po Han – zaczęła swoje spotkania z Seven League, stanowiące drugą część projektu. Następnym krokiem jest rozpoczęcie pogłębionych rozmów i treningów medialnych, które pomogą im się przygotować do dużych turniejów, takich jak igrzyska olimpijskie.
 
Link do BWF's Star Creation Programme 2019-2020 na YouTube.

Fot. © BadmintonPhoto.com (archiwum)

mż, BWF

© BadmintonZone.pl | zaloguj