2020-04-07
Małym łatwiej?
Ważą się losy tegorocznego Thomas i Uber Cup, który po zmianie terminu ma się odbyć w terminie 15-23 sierpnia w duńskim Aarhus.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej szefowa duńskiego rządu Mette Fredriksen zapowiedziała, że w związku z sytuacją pandemii COVID-19 wszystkie "duże zgromadzenia" zostają zawieszone do "końca sierpnia". Nie sprecyzowała niestety, co oznacza ten termin, dlatego też Badminton Denmark oraz BWF poinformowały oficjalnie, że konieczne jest doprecyzowanie tejże informacji. Czy zawody te są uznawane za "dużą imprezę"? I czy liczba startujących mieści się w dopuszczanej przez rząd normie?

Organizatorzy imprezy, tj. Badminton Denmark, BWF, Aarhus Event, Sport Event Denmark podkreślają, że chcą zrobić wszystko, żeby podczas tego historycznego  przedsięwzięcia zapewnić wszystkim zaangażowanym  bezpieczeństwo. Decyzja w sprawie Thomas i Uber Cup ma zapaść na początku przyszłego tygodnia


Mistrzostwa świata drużyn męskich (Puchar Thomasa) i żeńskich (Puchar Uber) w badmintonie. 15-23 sierpnia 2020. Aarhus (Dania).

Źródło ilustracji: internetowa strona BWF

Magdalena Kojder

© BadmintonZone.pl | zaloguj