2020-03-25, Kuala Lumpur
BWF zapowiada nowe analizy, decyzje i działania
Światowa Federacja Badmintona (BWF) wydała następujące oświadczenie:

Bezprecedensowy charakter pandemii COVID-19 doprowadził do pojawienia się wielu nieprzewidzianych wyzwań. Dziś solidaryzujemy się z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim (MKOl) i Międzynarodowym Komitetem Paraolimpijskim (IPC), przyjmując z zadowoleniem odroczenie igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w Tokio 2020.

BWF w pełni popiera decyzję podjętą wczoraj przez prezesa MKOl Thomasa Bacha, premiera Japonii Shinzo Abe i komitet organizacyjny w Tokio (TOCOG), aby „przełożyć Igrzyska na datę po 2020 r., ale nie później niż lato 2021 r.”

Jak mogliśmy się przekonać w ostatnich miesiącach, wyważenie wielu niemożliwych do pominięcia okoliczności dla całego sportu było skomplikowanym zadaniem, dlatego wspieramy tę, jakże trudną decyzję dla MKOl i TOCOG. Musimy teraz pozwolić wszystkim stronom na dojście do dobrych, rozsądnych i dokładnych konkluzji z korzyścią dla wszystkich zainteresowanych.

Pozostaje nam jeszcze niepewność co do nowych terminów igrzysk, ale prosimy o cierpliwość ze strony całej społeczności badmintona, aby umożliwić BWF, we współpracy i porozumieniu z MKOl, IPC i TOCOG, aby lepiej zrozumieć, jak będzie wyglądało następne 12 miesięcy.

W przypadku naszych zawodników przeanalizujemy wpływ na system kwalifikacji olimpijskich i paraolimpijskich, aby upewnić się, że zostanie znalezione sprawiedliwe rozwiązanie umożliwiające zakwalifikowanie graczy do przełożonych igrzysk. W krótkiej perspektywie BWF zastanawia się również nad możliwością zamrożenia światowych rankingów do czasu ponownego rozpoczęcia turniejów międzynarodowych. Nadal jednak pracujemy nad rozwiązaniem technicznym, które zapewni, że zamrażanie i ewentualne odblokowanie rankingów światowych będzie działało sprawiedliwie dla wszystkich graczy i wkrótce je ogłosimy.

W tej chwili nasze myśli kierują się w pierwszym rzędzie ku wszystkim dotkniętym tą pandemią. Od samego początku zdrowie, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie wszystkich sportowców, ich ekip, działaczy, sędziów i całej społeczności badmintona były naszym priorytetem numer jeden.

Jednocześnie bierzemy poważnie pod uwagę ochronę kluczowych struktur naszej dyscypliny sportu, które zapewnią mu przetrwanie w tych niestabilnych i niepewnych czasach. Zdajemy sobie sprawę, że ważnym tego elementem jest zapewnienie utrzymania naszych zawodników międzynarodowej elity badmintonowej w sytuacji, w której w najbliższych miesiącach rozegranych zostanie bardzo niewiele turniejów.

BWF będzie nadal monitorować wszystkie zmiany dotyczące COVID-19 i zgodnie z poradami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), różnych ekspertów ds. zdrowia, MKOl i IPC dokona najlepszych wyborów w interesie tych zawodników i całej społeczności badmintona.
Wspieramy również w pełni MKOl, IPC i TOCOG w tych czasach i dołożymy wszelkich starań, aby olimpiada w Tokio i paraolimpiada były najwspanialszymi w historii.

 
Zob. też:
IO Tokio 2020 w 2021
Do Nowej Zelandii — później
Finały pucharów Uber i Thomasa przesunięte na sierpień
Pauza wydłużona
Przerwa w międzynarodowym badmintonie
Drzwi zamknięte, ale nie dla zawodników
Koronawirus skrócił kwalifikacje do Tokio w parabadmintonie
Manila zamiast Wuhanu
Turniej w Portugalii kolejną ofiarą koronawirusa
Wyczekująca postawa BWF w obliczu koronawirusa
Koronawirus: zmiany terminów German i Polish Open
Faworyci nie dotarli na mistrzostwa Azji
Zakłócone kwalifikacje olimpijskie.

BWF, jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj