2020-03-24
Badmintoniści będą pauzować dłużej, niż planowano
Badmintoniści na całym świecie przygotowują się do długiej przerwy turniejowej, która – ze względu na pandemię koronawirusa — może trwać nawet do końca sierpnia 2020 roku. Na szczęście Międzynarodowy Komitet Olimpijski podjął dziś decyzję o przesunięciu terminu Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokyo na około rok, dzięki czemu zmniejszył presję wywieraną na sportowców walczących o kwalifikacje olimpijskie.

Turniej New Zealand Open stał się kolejną ofiarą pandemii, gdy w miniony poniedziałek (23 marca) Badminton World Federation (BWF) ogłosiła zawieszenie wszystkich rozgrywek z cyklu World Tour Super, a także  innych punktowanych turniejów przynajmniej do końca kwietnia 2020 roku. Federacja początkowo zamierzała przełożyć lub odwołać jedynie 14 najważniejszych imprez między 16 marca a 12 kwietnia, jednak wkrótce podjęto decyzję o zmianie terminu  prestiżowego finału Pucharu Thomasa i Uber, który miał się odbyć w dniach 16-24 maja w Aarhus w Danii, na sierpień (15-23.08.2020).

Ponieważ w maju nie odbywają się żadne wysoko punktowane turnieje, wciąż trwają spekulacje dotyczącego tego, czy sezon uda się wznowić w czerwcu, na kiedy zaplanowano cztery ważne wydarzenia z serii World Tour Super: Australian Open (2-7.06), Thailand Open (9-14), Indonesia Open (16-21) ) i US Open (23–28). Istnieją również doniesienia, że Indonezyjski Związek Badmintona rozważa ze względu na niestabilną sytuację przeniesienie na wrzesień br. drugiego najlepiej dotowanego na świecie turnieju badmintona, Indonesia Open, z pulą 1,35 mln dol. Rozgrywki pierwotnie zaplanowano na drugą połowę czerwca.
 
Zob. też:
IO Tokio 2020 w 2021
Do Nowej Zelandii — później
Finały pucharów Uber i Thomasa przesunięte na sierpień
Pauza wydłużona
Przerwa w międzynarodowym badmintonie
Drzwi zamknięte, ale nie dla zawodników
Koronawirus skrócił kwalifikacje do Tokio w parabadmintonie
Manila zamiast Wuhanu
Turniej w Portugalii kolejną ofiarą koronawirusa
Wyczekująca postawa BWF w obliczu koronawirusa
Koronawirus: zmiany terminów German i Polish Open
Faworyci nie dotarli na mistrzostwa Azji
Zakłócone kwalifikacje olimpijskie.

pola

© BadmintonZone.pl | zaloguj