2020-03-21, Bazylea
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
PANOWIE ZAWIEDLI

21.03.2010. Nieco rozczarowujący finał singla mężczyzn (bez Lin Dana i Petera Gade), dominacja Chinek w grach kobiecych oraz kilka medali dla Koreańczyków — tak w telegraficznym skrócie można byłoby podsumować zakończony w niedzielę turniej Wilson Swiss Open.

W pierwszym meczu finałów dwudziestej edycji szwajcarskich zawodów zmierzyły się pary mieszane z Korei — drugi mikst świata Lee Hyo Jung / Lee Yong Dae oraz mniej znany duet Shin Baek Cheol / Yoo Hyun Young. W pościgu o złoto ta ostatnia para pokonała takich tuzów badmintona, jak Laybourn / Rytter Juhl czy rozstawionych z numerem ósmym rodaków, mikst Ko / Ha. Nic dziwnego, że w finale niespecjalnie starczyło im sił, aby stawić czoła pobratymcom. Po pół godzinie wiadomym już było, że złoto — niemal tradycyjnie — powędruje na szyje duetu Lee/Lee, a Shin oraz Yoo będą musieli zadowolić się srebrem.
Turniej kobiet zdominowały zdecydowanie Chinki. W singlu zwyciężyła robiąca ostatnio sporo zamieszania w badmintonowym świecie, niespełna dwudziestoletnia Wang Shixian (fot.), która pokonała bez trudu wyżej od niej rozstawioną rodaczkę — Jiang Yanjiao. To już czwarty złoty medal Wang na Super Serii. Zawodniczki najludniejszego kraju świata wyrwały złoto również w deblu, pokonując w dwóch niezbyt porywających setach japoński duet Maeda / Suetsuna.

Nadzwyczaj ekscytujący był za to deblowy pojedynek mężczyzn, w którym faworyci, pierwsza para rankingu BWF — Koo Kean Keat i Tan Boon Heong (Malezja), ulegli w dwóch setach Koreańczykom Ko Sung Hyunowi i Yoo Yeon Seongowi. Podczas tego 40-minutowego spektaklu można było obserwować badminton najwyższej próby, a lotka z pewnością szybowała z prędkością ponad 400 km/h.

Na deser pozostał za to chiński pojedynek singlowy mężczyzn. Najdłuższy i najbardziej zażarty mecz tego dnia, który trwał przeszło godzinę! W pierwszym secie bezdyskusyjnie lepszy był Chen Long. W dwóch kolejnych odsłonach lepiej wiodło się jednak Chen Jinowi. Popełniał on mniej niewymuszonych błędów i zdawał się przewyższać swojego rywala koncentracją.

Wyniki finałów (21.03.2010)
Singel mężczyzn
CHEN Jin (ChRL, 3) — CHEN Long (ChRL) 12:21 21:15 21:17 (1:01)
Singel kobiet
WANG Shixian (ChRL, 6) — JIANG Yanjiao (ChRL, 2) 21:15 21:19 (0:39)
Debel mężczyzn
KO Sung Hyun / YOO Yeon Seong (Korea) — KOO Kean Keat / TAN Boon Heong (Malezja, 1) 21:18 21:16 (0:40)
Debel kobiet
TIAN Qing / YU Yang (ChRL, 7) — Miyuki MAEDA / Satoko SUETSUNA (Japonia, 5) 21:13 21:16 (0:49)
Mikst
LEE Yong Dae / LEE Hyo Jung (Korea, 2) — SHIN Baek Cheol / YOO Hyun Young (Korea) 21:14 21:18 (0:31).

Zob. też:
Klęska Europy w półfinałach Swiss Open. Twardziel załatwił Gadego
Prorocze słowa Gadego dla serwisu BadmintonZone, Zico i Nadia w półfinale superserii, ale...
Łogosz i Cwalina nie oddali Indonezyjczykom nawet seta.

Otwarte mistrzostwa Szwajcarii w badmintonie. Wilson Swiss Open Super Series 2010, 16-21 marca 2010, Bazylea (Szwajcaria). Kategoria: BWF Super Series. Pula nagród: 200 tys. dol. Zob. wyniki na tournamentsoftware.com.

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

pola

© BadmintonZone.pl | zaloguj