2020-03-20, Kuala Lumpur
Finały pucharów Uber i Thomasa przesunięte na sierpień
Światowa Federacja Badmintona (BWF) poinformowała, że turnieje finałowe Pucharu Thomasa i Pucharu Uber (TOTAL BWF Thomas and Uber Cup Finals 2020), które miały odbyć się w Aarhus w Danii w dniach 16–24 maja, zostały przełożone na 15–23 sierpnia 2020 r.

BWF, w ścisłej konsultacji i porozumieniu z gospodarzem turnieju Badminton Denmark, doszedł do wniosku, że z powodu nadzwyczajnych okoliczności związanych z poważną eskalacją epidemii COVID-19 na całym świecie, turniej nie może się odbyć w pierwotnie zaplanowanym terminie.

Sekretarz generalny BWF Thomas Lund powiedział: Podejmując tę decyzję, BWF, Badminton Dania, organizatorzy zawodów, Sport Event Denmark oraz lokalne władze Aarhus wzięli pod uwagę wszystkie istotne zagrożenia dla zdrowia, bezpieczeństwa i logistyki. Zdrowie, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie wszystkich zawodników, ich ekip, działaczy, sędziów i całej społeczności badmintona jest najwyższym priorytetem. Zwiększone ograniczenia dotyczące podróży i kwarantanny oraz wynikające z tego nadzwyczajne komplikacje logistyczne, które to spowodowały, również miały wpływ na przełożenie imprezy. Nie możemy się doczekać, aby zorganizować ten turniej w późniejszym terminie, ale nasze myśli są przede wszystkim przy osobach dotkniętych tą pandemią na całym świecie.

Decyzja została podjęta za zgodą Rady BWF, Badminton Denmark, samorządu Aarhus i biznesowego partnera BWF.

Bo Jensen, dyrektor generalny Badminton Denmark, dodał: Odłożenie TOTAL BWF Thomas i Uber Cup Finals 2020 było trudną, ale konieczną decyzją. Cieszymy się na współpracę z BWF i naszymi partnerami przy organizacji tej imprezy w bardziej odpowiednim czasie. Jednak nasza najpilniejsza troska jest skierowana ku zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkich zainteresowanych osób w tak bardzo niepewnym czasie.

Finał Pucharów będzie — tak jak wcześniej ustalono — rozgrywany w Ceres Arena w Aarhus.
BWF został również zmuszony do przeniesienia forum członków BWF i walnego rocznego zjazdu 2020. Oba są ważnymi wydarzeniami w kalendarzu BWF i odbędą się w dniach 20 i 21 sierpnia w Aarhus.
 
Zob. też:
Pauza wydłużona
Przerwa w międzynarodowym badmintonie
Drzwi zamknięte, ale nie dla zawodników
Koronawirus skrócił kwalifikacje do Tokio w parabadmintonie
Manila zamiast Wuhanu
Turniej w Portugalii kolejną ofiarą koronawirusa
Wyczekująca postawa BWF w obliczu koronawirusa
Koronawirus: zmiany terminów German i Polish Open
Faworyci nie dotarli na mistrzostwa Azji
Zakłócone kwalifikacje olimpijskie.

Źródło ilustracji: internetowa strona BWF

jr, BWF

© BadmintonZone.pl | zaloguj