2020-03-20, Kuala Lumpur
Pauza wydłużona (COVID-19)
Po ogłoszeniu w zeszłym tygodniu, że Światowa Federacja Badmintona (BWF) zawiesiła cykl HSBC BWF World Tour i inne zatwierdzane przez siebie turnieje od poniedziałku 16 marca do niedzieli 12 kwietnia, kolejne pięć turniejów również zostało odwołanych lub przełożonych.

Obejmuje to zawieszenie trzech mistrzostw kontynentalnych zaplanowanych na 17. tydzień 2020 roku w kalendarzu turniejów BWF – należących do grupy ostatnich szans badmintonistów na zdobycie kwalifikacji do Tokio 2020 przed końcową datą 26 kwietnia.

Zawieszone turnieje
Międzynarodowe mistrzostwa Chorwacji — VICTOR Croatian International 2020 (16-19 kwietnia)
Międzynarodowe mistrzostwa Peru — Peru International 2020 (16-19 kwietnia)
Mistrzostwa Europy — 2020 European Championships (21–26 kwietnia)
Mistrzostwa Azji w badmintonie – Badminton Asia Championships 2020 (21–26 kwietnia)
Indywidualne mistrzostwa Panameryki – XXIV Pan Am Individual Championships 2020 (23–26 kwietnia)

Eskalacja epidemii COVID-19 na całym świecie doprowadziła BWF, w ścisłej konsultacji i porozumieniu z konfederacjami kontynentalnymi i związkami krajów goszczących zawody, do zatwierdzenia zawieszenia tych turniejów.

Konfederacja Badminton Europe oświadczyła, że wraz z Ukraińską Federacją Badmintona zostały zmuszone do przełożenia swojego sztandarowego turnieju w Kijowie na Ukrainie w wyniku szybkiego rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 na całym kontynencie.

Konfederacja Badminton Asia podęłał podobne kroki i zawiesiła swój równoległy turniej w Manili na Filipinach. Mistrzostwa Azji w badmintonie 2020 już raz się przeniosły w fazie przygotowawczej. Z powodu wybuchu COVID-19 w Wuhanie w Chinach właśnie do Manili.

Konfederacja Badminton Pan Am także zawiadomiło, że nie jest już możliwe zorganizowanie XXIV Indywidualnych Mistrzostw Pan Am 2020 w Peru z powodu obaw związanych ze zdrowiem i bezpieczeństwem związanych z COVID-19. Turniej był pierwotnie zaplanowany w Gwatemali.

Wszystkie pięć turniejów miało zostać rozegranych w okresie kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Tokio, ale teraz znalazły się poza oknem tak określonych eliminacji.
BWF wyda w późniejszym terminie kolejne oświadczenie o wszelkich implikacjach związanych z okresem kwalifikacji olimpijskiej.
 
Zob. też:
Przerwa w międzynarodowym badmintonie
Drzwi zamknięte, ale nie dla zawodników
Koronawirus skrócił kwalifikacje do Tokio w parabadmintonie
Manila zamiast Wuhanu
Turniej w Portugalii kolejną ofiarą koronawirusa
Wyczekująca postawa BWF w obliczu koronawirusa
Koronawirus: zmiany terminów German i Polish Open
Faworyci nie dotarli na mistrzostwa Azji
Zakłócone kwalifikacje olimpijskie.

BWF, jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj