2020-03-13, Kuala Lumpur, Birmingham
Przerwa w międzynarodowym badmintonie (COVID-19)
Pod wpływem napływających informacji o pandemii koronawirusa COVID-19 Światowa Federacja Badmintona (BWF) podjęła całościową decyzję o zawieszeniu rozgrywania turniejów od poniedziałku 16 marca do niedzieli 12 kwietnia 2020. Na ilustracji jest widoczna pełna lista turniejów, które nie odbędą się w okresie 16 marca do 12 kwietnia. Część z tych turniejów (np. Polish Open) było odwołanych już wcześniej, inne jednak miały być rozgrywane, choćby bez publiczności. Jak wynika również z komunikatu BWF, zagrożone było i jest nadal rozegranie do końca trwającego w Birmingham All England.


Zawieszenie czy w wielu przypadkach praktycznie odwołanie obejmuje wszystkie zawody cyklu HSBC BWF World Tour i inne turnieje zatwierdzone przez BWF.

Eskalacja wybuchu COVID-19 na całym świecie doprowadziła BWF — w ścisłej konsultacji i porozumieniu ze związkami krajów goszczących te turnieje i konfederacjami kontynentalnymi — do anulowania lub przełożenia wszystkich turniejów w tym okresie z powodu zwiększonych miejscowych ograniczeń podróży i kwarantanny, i w konsekwencji ekstremalnych komplikacji logistycznych przy przemieszczaniu się badmintonistów.
BWF ma również na uwadze zdrowie, bezpieczeństwo i dobrego samopoczucia wszystkich zawodników, ich otocvzenia, działaczy, sędziów i całej światowej badmintonowej społeczności.

Dotyczy to turniejów YONEX Swiss Open 2020, YONEX-SUNRISE India Open 2020, Orléans Masters 2020, CELCOM Axiata Malaysia Open 2020 i Singapore Open 2020, a także wielu międzynarodowych turniejów niższej rangi (zob. lista na ilustracji).

Zawieszenie cykli rozgrywek wejdzie w życie po zakończeniu w niedzielę 15 marca YONEX All England Open 2020 w Birmingham w Anglii.

Zarówno BWF, jak i Badminton England są w stałym kontakcie z urzędnikami państwowymi i odpowiednimi organami w Wielkiej Brytanii w związku z ewentualnymi zakłóceniami YONEX All England Open i obie strony są zadowolone z najnowszego zalecenia brytyjskiego rządu (wydanego w piątek rano), by kontynuować rozgrywanie turnieju.

Jeśli stanowisko rządu nie ulegnie zmianie, Badminton England będzie nadal przekonany, że solidne i kompleksowe środki zastosowane przed i podczas imprezy zminimalizują potencjalne ryzyko wirusa.

BWF akceptuje to stanowisko, a BWF, Badminton England, organizatorzy turniejów oraz lokalne władze wzięli pod uwagę wszystkie istotne zagrożenia dla zdrowia, bezpieczeństwa i logistyki.

Wiele turniejów, których dotyczy zawieszenie, wchodzi w okres kwalifikacyjny Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020. BWF wyda w późniejszym terminie oświadczenie w sprawie regulacji dotyczących punktów w kwalifikacjach olimpijskich.
 
Zob. też:
Drzwi zamknięte, ale nie dla zawodników
Koronawirus skrócił kwalifikacje do Tokio w parabadmintonie
Manila zamiast Wuhanu
Turniej w Portugalii kolejną ofiarą koronawirusa
Wyczekująca postawa BWF w obliczu koronawirusa
Koronawirus: zmiany terminów German i Polish Open
Faworyci nie dotarli na mistrzostwa Azji
Zakłócone kwalifikacje olimpijskie

Źródło ilustracji: BWF

jr, BWF

© BadmintonZone.pl | zaloguj