2020-03-11, Kuala Lumpur
Drzwi zamknięte, ale nie dla zawodników (India Open)
YONEX-SUNRISE India Open 2020, zaplanowany na 24-29 marca, odbędzie się zgodnie z planem. Turniej w Nowym Delhi zalicza się do rozgrywek Super 500 World Tour i jest kluczowy dla zawodników, którzy zbierają punkty potrzebne do zakwalifikowania się na olimpiadę w Tokio.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa zawodnikom, ich ekipom oraz  działaczom i sędziom zostaną wprowadzone odpowiednie środki ostrożności. Jednym z nich jest przeprowadzenie rozgrywek za zamkniętymi drzwiami bez udziału kibiców.

Decyzja ta została podjęta przez Światową Federację Badmintona (BWF) oraz Indyjski Związek Badmintona (BAI) po trwających kilka dni konsultacjach z ekspertami oraz zgodnie z zaleceniami władz Indii. BWF zapewnia, że monitoruje wszystkie oficjalne komunikaty dotyczące COVID-19, obecnie nie wprowadzając zmian w odniesieniu do pozostałych turniejów HSBC BWF World Tour i innych zatwierdzanych przez federację.

Kliknij poniżej, aby zobaczyć najczęściej zadawane pytania dotyczące COVID-19 i różnych skutków, jakie ma on na różne grupy w społeczności badmintona.

COVID-19: ważne informacje Światowej Federacji Badmintona (BWF) dla społeczności badmintona.
 
Zob. też:
Koronawirus skrócił kwalifikacje do Tokio w parabadmintonie
Manila zamiast Wuhanu
Turniej w Portugalii kolejną ofiarą koronawirusa
Wyczekująca postawa BWF w obliczu koronawirusa
Koronawirus: zmiany terminów German i Polish Open
Faworyci nie dotarli na mistrzostwa Azji
Zakłócone kwalifikacje olimpijskie

mż, BWF

© BadmintonZone.pl | zaloguj