2020-03-06, Kuala Lumpur, Kartagena, Dubaj
Koronawirus skrócił kwalifikacje do Tokio w parabadmintonie
Światowa Federacja Badmintona (BWF) poinformowała o odwołaniu kolejnej imprezy. Tym razem chodzi o parabadminton.
Międzynarodowe Mistrzostwa Hiszpanii w Parabadmintonie (Spanish Para Badminton International 2020), które miały się rozpocząć w Kartagenie (Murcja, Hiszpania) 10 marca zostały odwołane przez Hiszpańską Federację Badmintona na podstawie opinii miejscowych władz ds. zdrowia, mając na uwadze epidemię COVID-19.

W tej sprawie obradowano w czwartek i piątek w gronie regionalnych i lokalnych władz ds. sportu i zdrowia. Hiszpańska Federacja Badmintona potwierdziła w piątek decyzję na podstawie opinii władz ds. Zdrowia w sprawie dalszych obaw związanych z wybuchem COVID-19.

Ważne spotkania z regionalnymi i lokalnymi władzami ds. Sportu i zdrowia odbyły się w czwartek i piątek, aby omówić, czy to wydarzenie można zorganizować - czytamy w oświadczeniu.

Zostaliśmy poinformowani, że z powodów związanych ze zdrowiem publicznym związanych z COVID-19 musimy anulować turniej. Staraliśmy się zapewnić turniejowi przyszłość, ale to okazało się to nieskuteczne - stwierdziła hiszpańska federacja.

BWF ze swej strony akceptuje tę decyzję, gdyż traktuje dobro zawodników, ich otoczenia, kibiców, działaczy i sędziów podczas turnieju jako główny priorytet.

Hiszpański turniej był ostatnią szansą dla parabadmintonistów na zdobycie punktów rankingowych w ich staraniach o zakwalifikowanie się do Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio 2020. Kwalifikacje kończą się formalnie 2 kwietnia.

Wczoraj odroczono natomiast 3. Fazza Dubai Para Badminton International 2020. Ostatnio odwołano lub odroczono trzy imprezy badmintonowe niemające związku z kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich w Tokio. Chodzi o: YONEX SINGHA BANGCHAK BTY Junior International Series 2020 (Bangkok, 21-26 kwietnia 2020), Mongolia Junior International Series 2020 (Ułan Bator, 19-24 maja 2020) oraz Mongolia International Challenge 2020 (Ułan Bator, 26-31 maja 2020).

BWF rozumie, że dzisiejszy komunikat niesie za sobą różne implikacje dla graczy i reprezentacji zainteresowanych kwalifikacjami do Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio 2020. Jednak BWF nie planuje obecnie żadnych zmian w regulacjach dotyczących kwalifikacji.

Kliknij poniżej, aby zobaczyć najczęściej zadawane pytania dotyczące COVID-19 i różnych skutków, jakie ma on na różne grupy w społeczności badmintona.

COVID-19: ważne informacje Światowej Federacji Badmintona (BWF) dla społeczności badmintona.
 
Zob. też:
Manila zamiast Wuhanu
Turniej w Portugalii kolejną ofiarą koronawirusa
Wyczekująca postawa BWF w obliczu koronawirusa
Koronawirus: zmiany terminów German i Polish Open
Faworyci nie dotarli na mistrzostwa Azji
Zakłócone kwalifikacje olimpijskie

jr, BWF

© BadmintonZone.pl | zaloguj