2020-03-04
Manila zamiast Wuhanu
Filipiny i ich stolica Manila będą gościć — a nie Wuhan w Chinach — indywidualne mistrzostwa Azji w badmintonie zaplanowane na 21-26 kwietnia 2020 r. i wliczane do kalendarza kwalifikacji olimpijskich.

Problem pojawił się wskutek epidemii koronawirusa Covid-19. O zagrożeniu imprezy w Wuhanie pisaliśmy 1 lutego w tekście Zakłócone kwalifikacje olimpijskie. Jak dziś poinformowała azjatycka konfederacja badmintona (Badminton Asia), dzięki zaangażowaniu prezesa Filipińskiego Związku Badmintona oraz rządu Filipin uzyskano taką możliwość, z której skorzystała konfederacja kontynentalna.

Przypomnijmy, że w Manili niedawno rozegrano drużynowe mistrzostwa Azji (zob. Faworyci nie dotarli na mistrzostwa Azji). Niestety nie wzięli w nich udziału m.in reprezentanci Chin, gdyż nie pozwoliły na to wprowadzone restrykcyjne wymagania wizowe miejscowych władz. Tym razem — w przypadku mistrzostw kwietniowych — Badminton Asia optymistycznie deklaruje, że ściśle współpracuje z Filipińskim Związkiem Badmintona, aby wizy przyznano wszystkim uczestnikom mistrzostw.

Przypomnijmy też, że równolegle z indywidualnymi mistrzostwami Azji mają być rozegrane analogiczne mistrzostwa Europy w Kijowie na Ukrainie.

COVID-19: ważne informacje Światowej Federacji Badmintona (BWF) dla społeczności badmintona.
 
Zob. też:
Turniej w Portugalii kolejną ofiarą koronawirusa
Wyczekująca postawa BWF w obliczu koronawirusa
Koronawirus: zmiany terminów German i Polish Open
Faworyci nie dotarli na mistrzostwa Azji
Zakłócone kwalifikacje olimpijskie

jr, Badminton Asia

© BadmintonZone.pl | zaloguj