2020-02-28, Kuala Lumpur
Wyczekująca postawa BWF w obliczu koronawirusa
Światowa Federacja Badmintona (BWF) opublikowała serię najczęściej zadawanych pytań (FAQ) związanych z koronawirusem COVID-19 i jego wpływem na różne grupy w ramach społeczności badmintona.

Dotyczą one konsekwencji dla graczy i drużyn w związku z regulaminem, zapisami i wycofaniami, rankingami i zwrotem kosztów w przypadku przełożenia lub odwołania turnieju.
 
COVID-19: ważne informacje dla społeczności badmintona.
 
Co się tyczy kwalifikacji olimpijskich, BWF nie planuje obecnie żadnych zmian dotyczących okresu ich trwania.
 
W swoim oświadczeniu BWF stwierdziła: Niestety ​​niektóre turnieje zostały przełożone lub odwołane i BWF zdaje sobie sprawę, że turnieje te były częścią planów zawodników, aby ubiegać się o kwalifikacje do igrzysk olimpijskich w Tokio 2020 i innych turniejów, w których wymagana jest kwalifikacja (jak np. HSBC BWF World Tour Finals).
Jakakolwiek zmiana istniejących zasad kwalifikacji olimpijskiej wpłynie na różnych graczy zarówno pozytywnie, jak i negatywnie i przy obecnej liczbie przełożeń i odwołań BWF nie uważa, by ​​dokonywanie zmian było stosowne.
Odroczenie lub odwołanie turniejów nie zależy od gospodarzy, BWF ani społeczności badmintona, lecz jest spowodowane dynamiką wydarzeń wynikających z COVID-19 w różnych częściach świata, a decyzje będą podejmowane na podstawie informacji dostarczonych przez organy ds. zdrowia publicznego
.

Wszystkie inne turnieje w kalendarzu BWF w okresie kwalifikacji olimpijskich są nadal przewidziane.

BWF i gospodarze ściśle monitorują sytuację w krajach, w których odbywają się zaplanowane turnieje, i niezwłocznie poinformują społeczność badmintona, jeśli status tych turniejów ulegnie zmianie.
 
Zdrowie, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie zawodników, ich ekip, kibiców, działaczy i wszystkich innych zainteresowanych stron stanowi najwyższy priorytet.

Zob. też:
Koronawirus: zmiany terminów German i Polish Open
Zakłócone kwalifikacje olimpijskie

BWF, jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj