2020-02-13, Manila, Ballarat, Kair, Salvador Bahia
Multikontynentalne drużynówki
O mistrzostwach Europy drużyn męskich i żeńskich informowaliśmy osobno. Równolegle odbywają się czempionaty innych stref kontynentalnych. Jak wiadomo, chińscy faworyci i chińskie faworytki nie wystartowali w drużynowych mistrzostwach Azji.

Zestawienie par ćwierćfinałowych w Manili, gdzie gra się od wtorku, przedstawia się następująco:
Mistrzostwa Azji drużyn męskich
Korea — Malezja,
Indonezja — Filipiny,
Indie — Tajlandia,
Japonia — Tajpej,
Mistrzostwa Azji drużyn żeńskich
Japonia — Indonezja,
Malezja — Tajpej,
Tajlandia — Kazachstan,
Korea — Singapur.

Dopiero w czwartek (tam gra względnie mało drużyn) rozpoczęła się rywalizacja w strefie Oceanii. Do faworytów zaliczają się zespół kobiecy Australii (na fot. 1. debel Gronya Somerville, Setyana Mapasa), który pokonał Francuską Polinezję, czyli Tahiti 5:0 oraz męski team Nowej Zelandii (na fot. 2. Oscar Guo), który wygrał 5:0 z Nową Kaledonią.

Już w czwartek zakończyły się mistrzostwa Afryki. W Kairze tryumfowały Egipcjanki i Algierczycy.

Podobnie jak Oceania w czwartek wystartowała strefa panamerykańska. Z numerem jeden rozstawiono zespoły Kanady, z dwójką — Stany Zjednoczone.

Mistrzostwa Azji drużyn męskich i żeńskich w badmintonie. Badminton Asia Team Championships. 11-16 lutego 2020. Manila (Filipiny). Rizal Memorial Coliseum, Rizal Memorial Sports Complex, Pablo Ocampo St, Brgy. 719, Malate. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Mistrzostwa Oceanii drużyn męskich i żeńskich w badmintonie. VICTOR Oceania Men's and Women's Team Championships 2020.  13-16 lutego 2020. Ballarat (Australia), Wendouree, Ken Kay Badminton Stadium. Drużynowe mistrzostwa kontynentalne. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Mistrzostwa Afryki drużyn męskich i żeńskich w badmintonie. All Africa Men's & Women's Team Championships 2020, 10-13 lutego 2020. Kair (Egipt). Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Męskie i żeńskie panamerykańskie drużynowe mistrzostwa kontynentalne w badmintonie. Male & Female Pan Am Team Continental Championships 2020, 13-16 lutego. Salvador Bahia (Brazylia). Wyniki
w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © BALLARAT BADMINTON (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj