2020-02-11, Manila
Faworyci nie dotarli na mistrzostwa Azji
Koronawirus uderzył pośrednio w mistrzostwa Azji drużyn męskich i żeńskich w badmintonie, które rozpoczęły się dziś w stolicy Filipin, Manili, ostatecznie bez udziału faworytów z Chin.

W oficjalnym komunikacie azjatycka konfederacja, czyli Badminton Asia (BA), poinformowała, że w ubiegłym tygodniu nieustannie pracowała wraz z Filipińskim Związkiem Badmintona (Philippine Badminton Association, PBA) i Światową Federacją Badmintona (BWF) nad uzyskaniem wiz wjazdowych na Filipiny dla zawodników i działaczy z Chin i Hongkongu. Rząd Filipin wydał bowiem tymczasowy zakaz wjazdu dla wszystkich podróżnych z Chin, Hongkongu i Makau. Decyzja o nałożeniu 14-dniowego okresu kwarantanny dla wszystkich podróżnych przybywających z Chin, Hongkongu i Makau została jednak utrzymana z uwagi na zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Filipin.

W konsekwencji do rywalizacji nie przystąpiły żeńskie i męskie drużyny z Chin i Hongkongu. Natomiast wycofanie się kobiecej reprezentacji Indii było spowodowane obawami rodziców i zawodniczek, zgodnie z oświadczeniem sekretarza generalnego Indyjskiego Związku Badmintona, Ajaya Kumara Singhanii.

Mistrzostwa Azji drużyn męskich i żeńskich w badmintonie. Badminton Asia Team Championships. 11-16 lutego 2020. Manila (Filipiny). Rizal Memorial Coliseum, Rizal Memorial Sports Complex, Pablo Ocampo St, Brgy. 719, Malate. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

jr, BA

© BadmintonZone.pl | zaloguj