2020-02-08
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
FIKCYJNY SKŁAD POLAKÓW

8.02.2010. Okazuje się, że skład na mistrzostwa Europy drużyn męskich i żeńskich podany przez PZBad na stronie internetowej związku jest — w części — tworem fikcyjnym.
Przykładowo, Kamila Augustyn (fot.) — mająca stanowić filar drużyny żeńskiej, najlepsza polska singlistka tworząca przy okazji w parze z Nadią Kostiuczyk najsilniejszy polski debel — mimo tego, że odmówiła udziału w mistrzostwach, została wpisana na listę zawodników partycypujących w zawodach.

Augustyn twierdzi, że od początku jasno przedstawiała swoje stanowisko, o czym donosi "Głos Pomorza" z 3 lutego 2010: Dzwoniono do mnie kilka razy ze związku. Niestety, w swoim postępowaniu jestem konsekwentna. W 2010 roku biorę definitywny rozbrat z graniem i postanowiłam poświęcić się pracy szkoleniowej z młodzieżą. Grzecznie przeprosiłam i odmówiłam udziału w mistrzostwach Starego Kontynentu.

W rozmowie z Redakcją Augustyn zdradziła, że będzie się teraz zajmować szkoleniem młodzieży na Pomorzu:
jr: Czy to prawda, że odmówiłaś PZBad udziału w reprezentacji Polski na DME?
K.A.: Prawda.
jr: Dlaczego?
K.A.: Dlatego, że zrezygnowałam z ośrodka już po Igrzyskach Olimpijskich. Później zagrałam tylko na Mistrzostwach Europy, kiedy mnie poprosił trener Kim. To było w lutym. A teraz już zakończyłam swoją karierę. Po prostu nie chcę. Nie trenuję na tyle, żebym mogła grać.
jr: Może związek uważał, że mimo braku treningów, to jesteś wystarczająco dobrze przygotowana, żeby zastąpić innych?
K.A.: Wiem, związek mi tak mówił, że i tak się przydam na pewno w drużynie, ale ja sama uważam, że nie czuję się na siłach, aby grać. Mam zobowiązania w Słupsku, bo trenerka
(Klaudia Majorowa — red.) przejęła teraz kadrę Rosji; przyjedzie na mistrzostwa Europy z kadrą Rosji. My tam mamy już zaplanowane treningi, ja mam zaplanowany obóz z kadrą, bo zostałam trenerem-koordynatorem kadry wojewódzkiej naszej pomorskiej. Muszę się wywiązać z moich zadań. Taką decyzję podjęłam już wcześniej i nie chcę tego zmieniać.
jr: Chodzi o to, że się teraz skupiasz już na czymś innym?
K.A.: Zakończyłam już swoją karierę zawodniczą i zajmuję się trochę trenowaniem dzieci. Trzeba się na jednym skupić, żeby robić to dobrze. Nie chcę robić połowicznie dwóch rzeczy, bo z czegoś takiego nic dobrego nie wychodzi.

Trenujący obecnie polską kadrę Karol Hawel dodał, że w mistrzostwach Europy drużyn męskich nie wezmą ponadto udziału zapowiedziani wcześniej Wojciech Szkudlarczyk (kontuzja) oraz Adrian Dziółko.

Ostateczny skład polskiej reprezentacji na mistrzostwa Europy drużyn męskich i żeńskich:

Drużyna męska
: Przemysław Wacha, Robert Mateusiak, Michał Łogosz, Rafał Hawel, Hubert Pączek, Michał Rogalski, Maciej Kowalik, Adam Cwalina, Dariusz Zięba, Łukasz Moreń.
Drużyna żeńska: Nadia Kostiuczyk, Małgorzata Kurdelska, Agnieszka Wojtkowska, Anna Narel, Natalia Pocztowiak, Ewa Jarocka, Angelika Węgrzyn.

Mistrzostwa Europy Drużyn Męskich i Żeńskich w badmintonie 2010, 16-21 lutego, Warszawa (Polska). Zobacz również:
- losowanie;
- wyniki meczów;
- zestawienie drużyn.

Fot. © BadmintonPhoto.com (archiwum)

jr, pola

© BadmintonZone.pl | zaloguj