2020-01-16, Białystok
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
BADMINTONIŚCI BOHATERAMI PODLASIA

16.01.2010. W sobotę ogłoszono wyniki plebiscytu na sportowych bohaterów województwa podlaskiego. W 14. edycji konkursu zorganizowanego przez Podlaską Radę Olimpijską bezkonkurencyjni okazali się Nadia Kostiuczyk i Robert Mateusiak (fot.).
Jak podaje białostockie wydanie "Gazety Wyborczej", o wygranej zdecydowały dobre występy na zawodach międzynarodowych jesienią. Duet w listopadzie wygrał jedną z najbardziej prestiżowych imprez badmintona na świecie — Hongkong Super Series. Z kolei w turnieju Masters tego cyklu, w którym wystąpili tylko najlepsi specjaliści badmintona na świecie, uplasował się na trzeciej pozycji.

Nadia i Zico nie mogli pojawić się na gali osobiście, ponieważ nie zdążyli jeszcze wrócić z azjatyckiego turnieju Victor Korea Open 2010. Badmintoniści pozdrowili zebranych gości z telebimu, a nagrodę odebrał prezes klubu Hubal Białystok — Lech Szargiej. Prezes Hubala był bardzo wzruszony: Nigdy nie myślałem, że mogę wystąpić na takim balu, w takiej roli jak dzisiaj. Bywałem wcześniej na galach i trochę z zazdrością patrzyłem na laureatów innych dyscyplin, ale teraz przyszła kolej na nas.

Przy okazji Szargiej zdradził, że marzy o tym, aby Robert Mateusiak reprezentował — zamiast duńskiego Greve — właśnie Hubala: Robert Mateusiak ma nawet w planach rezygnację z gry w ligach zachodnich, by reprezentować Hubala w naszej ekstraklasie. Oczywiście jeżeli dostanie podobne pieniądze, jakie płacą mu za granicą. Mam nadzieję, że skoro udało się go już ściągnąć do nas, to może uda się znaleźć jeszcze środki, aby reprezentował nasz klub w ekstraklasie.

Niestety, nie powiodło się w konkursie na najlepszego trenera województwa białostockiego roku 2009 Jackowi Niedźwiedzkiemu i Waldemarowi Grzegorzewskiemu. Zwycięzcą w tej kategorii został szkoleniowiec podlaskich bokserów — Stanisław Wąsowski.

Zakończył się również konkurs "Głosu Pomorza" na najlepszego sportowca 2009 roku i sportowca 50-lecia, a także trenera 50-lecia, w którym rozważane były kandydatury Kamili Augustyn i Klaudii Majorowej.

Ostatecznie Kamila Augustyn zajęła 4. miejsce w kategorii sportowiec roku 2009 (wygrała lekkoatletka Angelika Cichocka) i 18. miejsce w kategorii sportowiec 50-lecia (wygrał lekkoatleta Jan Huruk).

Wśród najlepszych szkoleniowców roku 2009 na pierwszym miejscu znalazł się Jarosław Ścigała (trener lekkoatletyki), a trenerem 50-lecia został Ryszard Sieniewicz. Klaudia Majorowa zajęła odległe, szesnaste miejsce w konkursie na szkoleniowca 50-lecia.

Pochodząca z Krymu trenerka, usatysfakcjonowana sukcesami, jakie osiągnęła w pracy z polską kadrą seniorów i wprowadzeniem pięcioosobowej reprezentacji na IO w Pekinie, skupiła się ostatnio na sprzedaży bezpośredniej i marketingu sieciowym, a także szkoleniu polskiej kadry juniorskiej. Majorowa prowadzi również rosyjską drużynę Faworit Ramienskoje oraz słupskiego Piasta. Jak wspominała w ubiegłorocznym wywiadzie dla "Głosu Pomorza" ma zamiar odbudować słupską drużynę i wejść znów do ekstraklasy.

Fot. © BadmintonPhoto.com (archiwum)

pola

© BadmintonZone.pl | zaloguj