2020-01-16, Dżakarta
Klęska chińskich debli w Indonezji
Francuski mikst Thom Gicquel, Delphine Delrue (fot.) awansował do ćwierćfinału Daihatsu Indonesia Masters (HSBC BWF World Tour Super 500. pula 400 tys. dol.) po sensacyjnym zwycięstwie 21:11 21:16 nad wicemistrzami świata, parą z Tajlandii — Dechapol Puavaranukroh, Sapsiree Taerattanachai (3. BWF).

Francuzi, klasyfikowani obecnie na 21. miejscu rankingu światowego, co jakiś czas wygrywają z topowymi mikstami świata. Tak było na przykład w październiku, kiedy sensacyjnie wyeliminowali czwartą wówczas parę świata — Yuta Watanabe, Arisa Higashino (Japonia). Przypomnijmy, że na ostatnim Polish Open w Częstochowie francuski mikst zdobył wicemistrzostwo.

Chyba jeszcze bardziej zaskakujący niż zwycięstwo Francuzów nad Tajlandczykami jest fakt, że w Dżakarcie odpadły już wszystkie chińskie męskie (w liczbie sześciu) i żeńskie (w liczbie pięciu) pary deblowe! W tym rozstawione z numerem jeden Chen Qing Chen i Jia Yi Fan. Liderki rankingu światowego przejawiają niezwykłą słabość w starciach z drugoplanową (o ile można tak określić panie sklasyfikowane obecnie na 12. miejscu na świecie) parą japońską Nami Matsuyama, Chiharu Shida. Chen i Jia ponownie przegrały z Matsuyamą i Shidą dokładnie w tydzień po porażce w Kuala Lumpur. Tym razem w stosunku 14:21 21:11 19:21.

W pogromie Chinek swój udział miała Sapsiree Taerattanachai, która klęskę w mikście powetowała sobie w deblu. Razem z Puttitą Supajirakul rozprawiły się z drugą parą chińską — Du Yue, Li Yin Hui — 21:16 21:13.

Inna potęga kobiecego debla, Japonia, też poniosła znaczne straty w pierwszej fazie turnieju. Z czterech par Kraju Kwitnącej Wiśni odpadła połowa. Szczególnie zaskakująca była porażka w 1/8 finału wicemistrzyń świata, Yuki Fukushimy i Sayaki Hiroty (3. BWF) z duńską parą Maiken Fruergaard, Sara Thygesen (30. BWF) 21:18 21:23 10:21.

Zwycięzcy zeszłotygodniowego Malaysia Masters, Koreańczycy Kim Gi Jung i Lee Yong Dae, nie zdołali awansować do ćwierćfinału Indonesia Masters, ulegając gładko duńskiemu deblowi Kim Astrup, Anders Skaarup Rasmussen 14:21 7:21.

Zob. też: Sensacyjna wygrana Dunki z najlepszą Chinką

Masters Indonezji w badmintonie. DAIHATSU Indonesia Masters 2020. 14-19 stycznia 2020. Dżakarta (Indonezja). Istora Senayan. Turniej HSBC BWF World Tour Super 500. Pula nagród: 400 tys. dol. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj