2020-01-13, Kuala Lumpur
Wypadek w drodze na lotnisko

Światowa Federacja Badmintona (BWF) potwierdza, że numer jeden na świecie w singlu mężczyzn, Japończyk Kento Momota został poszkodowany w wypadku samochodowym w Kuala Lumpur w Malezji w poniedziałek rano.

Momota doznał wielu ran twarzy oraz złamania kości nosowej i został zabrany do szpitala w Putrajaya na leczenie. Jego stan jest stabilny.

Kierowca pojazdu, 24-letni Bawan Nageswarau, zginął.

W wypadku uczestniczyły jeszcze trzy kolejne osoby podróżujące z Momotą: asystent trenera drużyny japońskiej Hirayama Yu, fizjoterapeuta Morimoto Akifumi oraz operator systemu do challenge’u (tzw. sokole oko) William Thomas.

Wszyscy trzej są w stabilnym stanie. Menedżer BWF był w szpitalu przez cały ranek, aby zapewnić pomoc wszystkim zaangażowanym stronom.

Sekretarz generalny BWF Thomas Lund powiedział: – BWF może potwierdzić, że numer jeden na świecie w singlu mężczyzn Kento Momota z Japonii uczestniczył w wypadku samochodowym w poniedziałek rano czasu miejscowego w Kuala Lumpur. Niestety kierowca pojazdu zginął w tym wypadku. BWF chciałby przekazać kondolencje rodzinie kierowcy.

Na szczęście Kento Momota, dwóch członków japońskiego personelu pomocniczego i operator systemu Hawkeye są w bezpiecznym i stabilnym stanie. Ich dobro jest dla nas najważniejsze i mogę zapewnić, że w tej chwili zrobiono wszystko, aby ich wesprzeć.

BWF chciałby podziękować Malezyjskiemu Związkowi Badmintona i wszystkim lokalnym służbom ratunkowym za ich szybkie działanie.

Wypadek zdarzył się około godz. 4.40 rano. Van uderzył w tył ciężarówki. Momota był przewożony wcześnie rano ze swojego hotelu na międzynarodowe lotnisko w Kuala Lumpur, skąd miał polecieć do Japonii po swoim wczorajszym zwycięstwie w turnieju PERODUA Malaysia Masters 2020.

Momota już wcześniej wycofał się z DAIHATSU Indonesia Masters 2020.


Fot. © BadmintonPhoto (archiwum)

bwf, ap

© BadmintonZone.pl | zaloguj