2020-01-12, Tallinn
Japonki wymiatają
Japońskie rakietki wymiotły — najdalej w finałach — rywali z międzynarodowych mistrzostw Estonii w badmintonie. Wyjątkiem był debel mężczyzn, w którym obie pary japońskie zostały wyeliminowane przez Tajwańczyków, a ci ostatni rozegrali pomiędzy sobą finał.

Spośród Biało-Czerwonych w turnieju głównym wystąpiła tylko Wiktoria Dąbczyńska. Polka została wyeliminowana w pierwszej rundzie przez Kate Foo Kune z Mauritiusa. O pogromczyni Dąbczyńskiej pisaliśmy w listopadzie, gdyż zarzucono jej stosowanie środków dopingujących i straciła kontrakt w Danii (zob. Perypetie z Kate w roli głównej). Foo Kune nie zagrzała na długo miejsca w turnieju, bo wyrzuciła ją z niego reprezentantka gospodarzy, Kristin Kuuba. Singel kobiet został zresztą zdominowany dość szybko przez Japonki, które rozegrały pomiędzy sobą finał. Wygrała 21-letnia Natsuki Nidaira (fot.), która zwyciężała już w turniejach podobnej rangi lub nieco wyższej, jak w międzynarodowych mistrzostwach Australii Południowej. Ma też na koncie wielkie sukcesy w zawodach juniorskich.
  
Wyniki finałów (12.01.2020)
Gra pojedyncza mężczyzn
Hashiru SHIMONO (Japonia, 7) — Lucas CLAERBOUT (Francja, 1) 21:13 21:17.
Gra pojedyncza kobiet
Natsuki NIDAIRA (Japonia, 5) — Natsuki OIE (Japońia) 21:12 21:5.
Gra podwójna mężczyzn
CHIANG Chien-Wei/ YE Hong Wei (Tajpej, 6) — WEI Chun Wei/ WU Guan Xun (Tajpej) 21:11 21:19.
Gra podwójna kobiet
Yujiro NISHIKAWA/ Saori OZAKI (Japonia, 8) — Tadayuki URAI/ Rena MIYAURA (Japonia, 1) 21:18 21:14.
Gra mieszana
Rena MIYAURA/ Saori OZAKI (Japonia) — Vimala HERIAU/ Margot LAMBERT (Francja, 1) 21:18 21:18.

Międzynarodowe mistrzostwa Estonii w badmintonie. Yonex Estonian International. 9-12 stycznia 2020. Tallinn (Estonia), Kalev Sports Hall. Kategoria: International Series. Pula nagród 10 tys. dol. Wyniki Polaków. Zob. wyniki w serwisie tournamentsoftware.

Fot. © BadmintonPhoto.com (archiwum)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj