2020-01-11, Głubczyce
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
ZREZYGNOWANY TECHNIK

11.01.2010. Bez Jerzego Dołhana, Wojciecha Szkudlarczyka i Maxime'a Mory nie było szans na inny wynik.
W poniedziałkowym spotkaniu ekstraklasy Technik Głubczyce nie zdołał w starciu z pierwszym w tabeli SKB Litpol Malow Suwałki wygrać nawet jednego meczu. Jedynym pojedynkiem, w którym gospodarze stawili opór i udało się im urwać jeden set, był ten z udziałem pary Patryk Szymoniak / Agnieszka Wojtkowska. Dzięki Wang Linling (fot.) goście dominowali zwłaszcza w grze pojedynczej i deblu kobiet.

Wydaje się, że w tej sytuacji — jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego — suwałczanie nie będą mieli najmniejszego problemu z obroną tytułu czempiona ekstraklasy. Apetyt na walkę o wicemistrzostwo wciąż ma zajmujący trzecie miejsce w tabeli UKS Hubal Białystok. Trener podlaskiej drużyny, Waldemar Grzegorzewski, przekonywał dziennikarza "Kuriera Porannego": Przegrana nie oznacza, że straciliśmy szansę na obronę wicemistrzowskiego tytułu. Przed nami jeszcze trzy mecze.

Po siódmej rundzie rozgrywek na drugie miejsce w tabeli awansował UKS 15 Kędzierzyn-Koźle, zmuszając do spadku o jedno oczko pokonanego Hubala Białystok, zaś zwyciężony przez LUKS Badminton Choroszcz zespół AZS AGH Kraków zajął niechlubne, ostatnie miejsce w zestawieniu drużyn ekstraklasy. LUKS Badminton Choroszcz awansował dzięki weekendowej wygranej na miejsce czwarte, spychając na piątą lokatę LKS Technik Głubczyce.

Technik Głubczyce — SKB Litpol Malow Suwałki 0:5 (11.01.2010)
Łukasz Barszczewski — Maciej Kowalik 18:21 17:21
Aneta Wojtkowska — Wang Linling 13:21 15:21
Przemysław Urban / Patryk Szymoniak — Łukasz Moreń / Maciej Kowalik 18:21 14:21
Natalia Pocztowiak / Agnieszka Wojtkowska — Małgorzata Kurdelska / Wang Linling 12:21 14:21
Patryk Szymoniak / Agnieszka Wojtkowska — Łukasz Moreń / Małgorzata Kurdelska 19:21 21:14 17:21.

Fot. © Paweł Staręga, BadmintonZone.pl (archiwum)

pola

© BadmintonZone.pl | zaloguj