2019-11-22, Białystok
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
HUBAL UPOLOWAŁ TECHNIKA

22.11.2009. Ważne dla układu czołówki tabeli polskiej ekstraklasy spotkanie rozegrano w niedzielę na Podlasiu. Wicemistrz Polski Hubal Białystok podejmował trzecią drużynę ubiegłego sezonu, Technika Głubczyce.

W poprzednich rozgrywkach kluczowe dla wyniku bezpośredniej rywalizacji obu zespołów były zwłaszcza pojedynki Michała Rogalskiego (Hubal) z Francuzem Maxime'em Morą (Technik). W pierwszym spotkaniu — w Głubczycach — Mora zaskoczył Rogalskiego. W rewanżu w Białymstoku górą był już Michał.

Tym razem było podobnie jak w ostatnim meczu — singel męski stanowił języczek u wagi. Gospodarze wystawili "na pożarcie" miksta. Goście dysponują w tym sezonie składem niebagatelnie wzmocnionym przez Wojciecha Szkudlarczyka, ale w Białymstoku nie mogli wystawić Natalii Pocztowiak, która nieszczęśliwie złamała niedawno palec stopy. W tej sytuacji jako dublerka Natalii wystąpiła 18-letnia Aneta Wojtkowska. Technik nie mógł liczyć na jej zwycięstwo w singlu przeciwko znakomitej Alesji Zajcewej (fot.), ale znacznie istotniejsze było osłabienie debla kobiecego przyjezdnych, gdyż bez Pocztowiak teoretycznie powinien on ulec miejscowym.

Mecz otwarcia — gra mieszana — zakończył się planowym zwycięstwem Technika (Szkudlarczyk/ Agnieszka Wojtkowska). Potem Rogalski, który doszedł dopiero co do siebie po przeziębieniu, nadspodziewanie łatwo rozprawił się z Morą. Przegrana Francuza postawiła gości w fatalnej sytuacji: teoretycznie mogli jeszcze ewentualnie liczyć na wygraną debla męskiego, choć i to zdawało się niepewne w obliczu tak widocznej singlowej dominacji Rogalskiego nad Morą.

Zajcewa oczywiście nie miała problemów z juniorką Wojtkowską i Hubalowi brakowało tylko jednego punktu do rozstrzygnięcia spotkania na swoją korzyść. Jednak Technik dysponował nadal swoim asem atutowym w osobie Szkudlarczyka. Dzięki jego niezawodnej grze w deblu goście zdołali wyrównać stan na 2:2.

Spotkanie kończył debel żeński. Cudu nie było, wprawdzie Agnieszka i Aneta Wojtkowskie zdołały w drugim secie nawiązać walkę z czującymi się raczej lepiej w grze pojedynczej Zajcewą i Ewą Jarocką, ale przegrały tę partię w dogrywce i cały mecz.

UKS Hubal Białystok — LKS Technik Głubczyce 3:2
Robert Kowalczyk/ Ewa Jarocka — Wojciech Szkudlarczyk/ Agnieszka Wojtkowska 15:21 14:21; Michał Rogalski — Maxime Mora 21:6 21:14, Alesja Zajcewa — Aneta Wojtkowska 21:16 21:7, Rogalski/ Jan Rudziński — Mora/Szkudlarczyk 16:21 14:21, Jarocka/Zajcewa — Agnieszka Wojtkowska/ Aneta Wojtkowska 21:10 23:21.

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj