2019-11-08, Gniezno
Powrót ligowego badmintona do Gniezna i 2. edycja Stolotki
Hala widowiskowo-sportowa im. Mieczysława Łopatki kolejny raz będzie miejscem badmintonowych zmagań. W sobotę 9.11.2019 odbędzie się indywidualny turniej badmintona i parabadmintona, niedziela natomiast to rywalizacja minidrużyn oraz (o godzinie 12) mecz 2. ligi badmintona pomiędzy UKS PowerBad Gniezno a MLKS Solec Kujawski.

Łącznie przez dwa dni na kortach pojawi się blisko 150 zawodników – w tym siedmiu parabadmintonistów na wózkach inwalidzkich oraz czterech stojących z różnym poziomem niepełnosprawności. Druga edycja zgromadzi o około 40 zawodników więcej niż rok temu.
Turniej parabadmintona gnieźnieński klub organizuje we współpracy z Fundacją Bartłomieja Mroza, multimedalisty parabadmintonowych mistrzostw Europy i świata.

Punktem kulminacyjnym podczas całego weekendu będzie powrót ligowego badmintona do Pierwszej Stolicy Polski. Był bowiem w XX wieku epizod ligowy, kiedy skład, w którym widnieli W. Cichocki, J. i Z. Nawroccy, M. Grzybowski, A. i A. Śliwińscy, wywalczył awans do II ligi w drużynie MKS MDK Gniezno. Ci pierwsi regularnie występowali także w najwyższej klasie rozgrywkowej, rywalizując z najlepszymi zawodnikami w Polsce w barwach Piasta Poznań, zapewniając mu awans do ekstraklasy.

Mecz z drużyną z Solca Kujawskiego rozpocznie się około godziny 12 poprzez uroczyste wprowadzenie drużyn i odegranie hymnu narodowego. Następnie zostanie rozegranych siedem meczów.

Organizatorzy liczą na kibiców nowej drużyny na sportowej mapie Gniezna, a turniej został objęty honorowym patronatem prezydenta Gniezna Tomasza Budasza.

Wydarzenie Stolotka na Facebooku

Wydarzenie na Facebooku: mecz 2. ligi UKS PowerBad Gniezno — MLKS Solec Kujawski.

Mat. prasowe organizatora; jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj