2019-09-25, Inczon
Klęska indyjskich mistrzyń
Pusarla Venkata Sindhu (Indie) coraz gorzej wypada w kolejnych wielkich turniejach po zdobyciu mistrzostwa świata w Bazylei. Właśnie została wyeliminowana w pierwszej rundzie otwartych mistrzostw Korei w badmintonie. Awans do 1/8 finału turnieju w Inczonie był dla Hinduski na wyciągnięcie ręki, gdy po rozgromieniu reprezentantki Stanów Zjednoczonych Beiwen Zhang (fot.) w pierwszym secie 21:7, miała w drugim lotkę meczową. Jednak Amerykanka wygrała 24:22 i — kolejnego seta — 21:15.
Odpadła również druga gwiazda Indii, Saina Nehwal, która skreczowała w trzecim secie przeciwko badmintonistce gospodarzy, Kim Ga Eun. Jednak rezygnacji było więcej. Do trzech doszło niemal jednocześnie na trzech kortach, a w sumie było ich w środę sześć. Między innymi (w pojedynku z Indonezyjką Fitriani Fitriani) skreczowała liderka listy światowej Akane Yamaguchi (Japonia), która tydzień wcześniej z oznakami widocznej kontuzji uległa Rosjance Jewgienii Koseckiej (zob.). Także zrezygnowała z gry Chinka Li Xue Rui, która po ciężkiej kontuzji w półfinale igrzysk w Rio nie może wrócić do dawnej świetności (była mistrzynią igrzysk w Londynie w 2012 r.).

Rezygnacje w trakcie tych meczów nie muszą każdorazowo oznaczać dramatycznych kontuzji. Może chodzić o przezorność w obliczu trwających eliminacji do igrzysk olimpijskich w 2020 r. Dbanie o to, by drobna kontuzja nie przeistoczyła się w utratę biletu do Tokio.
Największą sensacją dnia była porażka mistrza z Rio, Chińczyka Chen Longa, z młodszym kolega z kadry, Lu Guang Zu, 15:21 21:13 13:21. Odpadł tez drugi sławny Chińczyk, dwukrotny mistrz olimpijski Lin Dan, przegrawszy z zeszłorocznym brązowym medalistą mistrzostw świata Liew Darenem (Malezja) 19:21 14:21. Kolejnego chińskiego singlistę, Zhao Jun Penga, wyeliminował Duńczyk Viktor Axelsen 21:12 21:15. Wraca on po leczeniu kontuzji, a premiera tydzień temu w Chinach nie była całkiem udana (przegrał w pierwszej rundzie z Japończykiem Kanta Tsuneyamą).

To nie jedyny sukces duński w środę. Między innymi Mathias Boe i Mads Conrad-Petersen pokonali silny chiński debel Han Cheng Kai, Zhou Hao Dong 21:12 21:9

Zob. też Lotki latają koło lotniska.

Otwarte mistrzostwa Korei w badmintonie. Korea Open 2019. 24-29 września 2019. Inczon (Incheon; Korea Południowa). Incheon Airport Skydome. HSBC BWF World Tour Super 500. Pula nagród: 400 tys. dol. Strona turnieju. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj