2019-08-29, Mińsk
Armia chińska wchodzi do Mińska!
Plejada gwiazd chińskiego badmintona z Lin Danem na czele zgłosiła się do stosunkowo skromnego turnieju Belarus International 2019 (pula 10 tys. dol.), który rozpoczął się w czwartek w stolicy Białorusi.
Wprawdzie dwukrotny mistrz olimpijski ostatecznie zrezygnował ze startu (ponoć zaplanowanego na wypadek porażki w pierwszej rundzie mistrzostw świata w Bazylei), ale i tak w drabince turnieju widnieją takie sławy jak Zhang Nan (w deblu z Ou Xuan Yi). Jest też (rozstawiony w singlu z numerem dwa młody Li Shi Feng (fot.), znany polskim kibicom z tegorocznego występu na Polish Open w Częstochowie.

W czwartek rozgrywano w Mińsku kwalifikacje singla mężczyzn. Na chińską forpocztę w osobie Lei Lan Xi natknął się Mateusz Świerczyński, przegrywając 14:21 20:22. Do ostatniej rundy kwalifikacji do turnieju głównego dotarli natomiast Mateusz Danielak, Mateusz Dubowski i Krzysztof Jakowczuk. W piątek zagrają decydujące o awansie pojedynki. Część reprezentantów Polski zagra w turnieju głównym bez kwalifikacji. A Wiktoria Dąbczyńska w pierwszej rundzie ma już zapewnioną wygraną walkowerem z Czeszką Terezą Svabikovą.

Międzynarodowe mistrzostwa Białorusi w badmintonie. Belarus International 2019. 29 sierpnia — 1 września 2019. Mińsk (Białoruś). Turniej International Series. Pula nagród: 10 tys. dol. Wyniki Polaków. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com. Livestreaming na YouTube.

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl (archiwum)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj