2019-08-23, Bazylea
Szczęśliwy dzień indyjskiego badmintona
Pusarla Venkata Sindhu (fot. 1.) i Sai Praneeth (fot. 2.) rozgrzali swoją grą kibiców w Bazylei i w krótkim odstępie czasu zapewnili sobie medale mistrzostw świata w badmintonie (TOTAL BWF Badminton World Championships).
Wprawdzie wygrane badmintonistów indyjskich, zwłaszcza Sindhu, nie stanowiły megasensacji, ale zabłysnęli szczególnie w obliczu faktu, że bez medalu wrócą ze Szwajcarii takie potęgi badmintona jak Korea, Malezja i Tajpej, a ponadto pobili historyczne rekordy swojego kraju.

Otóż po raz pierwszy w dziejach zawodnicy indyjscy zdobędą dwa medale w grach pojedynczych mistrzostw świata. Sai Praneeth B. dopiero po 36 latach od sukcesu Prakasha Padukone (brąz w Kopenhadze, 1983 r.) sięgnie po co najmniej brązowy krążek dla Indii.

W ćwierćfinale zaskakująco szybko (24:22 21:14) rozprawił się z Jonatanem Christie z Indonezji.
- W pierwszym secie Christie zmęczył mnie swoimi silnymi atakami. Trener doradził mi, żebym w drugim secie pozwolił mu atakować, co całkowicie zmieniło tempo gry i pozwolilo mi ją kontrolować do końca. Myślę, ze to punkt zwrotny w mojej karierze — powiedział Hindus.

Pusarla V. Sindhu po trudnej trzysetowej przeprawie pokonała 12:21 23:21 21:19 turniejową dwójkę, Tai Tzu Ying.

- Drugi i trzeci set mogla wygrać równie dobrze każda z nas. Musiałam się wykazać dużą cierpliwością, po prostu utrzymywać lotkę w grze — oceniła Sindhu.

Jedynym Europejczykiem w półfinałach jest Duńczyk Anders Antonsen. Najwięcej miejsc w półfinałach zdobyła Japonia (6), następnie Chiny (5), Tajlandia i Indonezja (po 3), Indie (2) i Dania (1). Indonezja wyróżnia się tym, że ma zapewniony finał w deblu męskim, gdyż w półfinale spotkają się ze sobą dwie pary z tego kraju.

Zob. także:
Sędziowskie roztargnienie
Holendrzy rozstawiają po kątach rozstawionych Azjatów
Dwie jedynki na minusie w Bazylei
Rogalski i mikst za burtą mistrzostw świata
Zagrają wolną lotką
Szwajcaria w przeddzień MŚ, czyli od... Federera do Jaquet
Nieliczni Biało-Czerwoni wystartują w Bazylei
Bazylea ugości historyczne para-lelne mistrzostwa
Bangkok, Bazylea, Nankin i Nanning obdarzone zaufaniem BWF

25. indywidualne mistrzostwa świata w badmintonie. TOTAL BWF Badminton World Championships. 19-25 sierpnia 2019. Bazylea (Szwajcaria). St. Jakobshalle. Zawody kategorii BWF Events. Strona indywidualnych mistrzostw świata. Wyniki Polaków. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com. Relacja na kanale BWF w serwisie YouTube. Facebook wydarzenia.

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl (live)

jr, ap, BWF

© BadmintonZone.pl | zaloguj