2019-08-21, Bazylea
Dwie jedynki na minusie w Bazylei
Na mistrzostwach świata w badmintonie doszło już do kilku niespodzianek, niektóre z nich były znacznie większego kalibru niż wtorkowa porażka Lin Dana z Hindusem H.S. Prannoy'em 11:21 21:13 7:21. W środę z turniejem pożegnali się rozstawieni z numerem jeden Marcus Fernaldi Gideon i Kevin Sanjaya Sukamuljo (Indonezja). Oznacza to, że kolejny raz nie zdobędą mistrzostwa świata. W 1/16 finału przegrali z silną koreańską parą Choi Solgyu, Seo Seung Jae (fot.) 21:16 14:21 21:23.

Sensację stanowiła także środowa porażka rozstawionego z numerem pięć japońskiego debla Hiroyuki Endo, Yuta Watanabe z niemieckim duetem Mark Lamsfuss, Marvin Seidel 17:21 22:20 19:21.

Dzień wcześniej doszło do megasensacji, kiedy liderka listy światowej Akane Yamaguchi (Japonia) uległa Singapurce Yeo Jia Min 14:21 18:21.

Odnotujmy jeszcze wyeliminowanie w środę chińskiego miksta He Ji Ting, Du Yue przez holenderską parę Robin Tabeling, Selena Piek 22:20 21:18.

Miłą dla Szkotów niespodziankę stanowi obecność w 1/8 finału debla Alexander Dunn. Adam Hall. Zawdzięczają oni głównie swój awans poniedziałkowej wygranej z tajlandzkim duetem Bodin Isara, Maneepong Jongjit 21:19 11:21 21:19.

Rozczarowani są gospodarze. W miejscowych środkach transportu publicznego w wyświetlanych na ekranach krótkich niusach podawano w zawiedzionym informację o odpadnięciu wszystkich badmintonistów szwajcarskich Pięć meczów — pięć porażek, żadnej wygranej. Niewątpliwie mogli oczekiwać więcej od Sabriny Jaquet, która odpadła w pierwszej rundzie z teoretycznie nieco słabszą rywalką z Holandii.

Na więcej liczyli też na pewno Rosjanie, których również już nie ma w turnieju. Trzeba jednak przyznać, że nie mieli łatwego losowania.

Zob. także:
Rogalski i mikst za burtą mistrzostw świata
Zagrają wolną lotką
Szwajcaria w przeddzień MŚ, czyli od... Federera do Jaquet
Nieliczni Biało-Czerwoni wystartują w Bazylei
Bazylea ugości historyczne para-lelne mistrzostwa
Bangkok, Bazylea, Nankin i Nanning obdarzone zaufaniem BWF

25. indywidualne mistrzostwa świata w badmintonie. TOTAL BWF Badminton World Championships. 19-25 sierpnia 2019. Bazylea (Szwajcaria). St. Jakobshalle. Zawody kategorii BWF Events. Strona indywidualnych mistrzostw świata. Wyniki Polaków. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com. Relacja na kanale BWF w serwisie YouTube. Facebook wydarzenia.

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj