2019-08-19, Bazylea
Rogalski i mikst za burtą mistrzostw świata
W pierwszej rundzie (1/32 finału) mistrzostw świata w badmintonie odpadli wszyscy reprezentanci Polski.
W poniedziałek wieczorem Michał Rogalski (fot. 1.) dość niespodziewanie przegrał z niżej notowanym w rankingu światowym Chorwatem Zvonimirem Durkinjakiem (116. BWF), z którym miał korzystny bilans pojedynków 3:0. Mecz miał dziwny przebieg. W obu setach długo prowadził Polak (94. BWF). Jednak w pierwszym, prowadząc 16:12, stracił następnie dziewięć punktów z rzędu i przegrał do 19. W drugim Rogalski prowadził non-stop, ale od stanu 19:17 na jego korzyść zmarnował dorobek, przegrywając seta 20:22. Durkinjak (fot. 2.), który liczy, że może uda się mu uzyskać kwalifikację olimpijską, przyznał, że obawiał się pojedynku z Rogalskim, ponieważ dawniej z nim przegrywał.
Ale Michał grał dłużej single, podczas gdy ja grałem także deble. A od co najmniej trzech lat koncentruję się tylko na singlach. Przygotowałem się do tego meczu — wyjaśnił Chorwat. Dodał, że w końcówce pomogły mu niewymuszone błędy Michała. — Wygrana w pierwszym meczu była dla mnie ważna — podsumował Zvonimir.

Wcześniej odpadł mikst Paweł Śmiłowski, Magdalena Świerczyńska (58. BWF), który przegrał z wietnamską parą Do Tuan Duc, Pham Nhu Thao (55. BWF) 12:21 13:21.

Od wtorku będziemy się za to emocjonować meczami naszych reprezentantów na mistrzostwach świata w parabadmintonie.

Zob. także:
Zagrają wolną lotką
Szwajcaria w przeddzień MŚ, czyli od... Federera do Jaquet
Nieliczni Biało-Czerwoni wystartują w Bazylei
Bazylea ugości historyczne para-lelne mistrzostwa
Bangkok, Bazylea, Nankin i Nanning obdarzone zaufaniem BWF

25. indywidualne mistrzostwa świata w badmintonie. TOTAL BWF Badminton World Championships. 19-25 sierpnia 2019. Bazylea (Szwajcaria). St. Jakobshalle. Zawody kategorii BWF Events. Strona indywidualnych mistrzostw świata. Wyniki Polaków. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com. Relacja na kanale BWF w serwisie YouTube. Facebook wydarzenia.

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj