2019-08-18, Bazylea
Szwajcaria w przeddzień MŚ, czyli od... Federera do Jaquet
Nie tylko Bazylea jest oplakatowana reklamami rozpoczynających się w poniedziałek indywidualnych mistrzostw świata w badmintonie (TOTAL BWF Badminton World Championships) Na zdjęciu reklama zawodów w mieście Biel (fr. Bienne).
Plakaty przygotowano i rozwieszono już dawno, więc można dostrzec różnicę w porównaniu z obecną ilustracją (niżej) widniejącą na na internetowej stronie Światowej Federacji Badmintona (BWF).

Z mistrzostw z powodów zdrowotnych wycofało się kilka gwiazd światowego formatu, stąd konieczność zmian na ilustracjach.

W Biel nie powinno zabraknąć plakatów mistrzostw także ze specyficznego powodu. Mieszka tu — widoczna na plakacie — najlepsza obecnie badmintonistka szwajcarska Sabrina Jaquet (48. BWF). Miasto ma jeszcze inne związki z wielkim sportem. Tenisista Roger Federer urodził się wprawdzie właśnie w Bazylei, ale upodobał sobie ośrodek treningowy w Biel.

Zob. także:
Nieliczni Biało-Czerwoni wystartują w Bazylei
Bazylea ugości historyczne para-lelne mistrzostwa
Bangkok, Bazylea, Nankin i Nanning obdarzone zaufaniem BWF

25. indywidualne mistrzostwa świata w badmintonie. TOTAL BWF Badminton World Championships. 19-25 sierpnia 2019. Bazylea (Szwajcaria). Zawody kategorii BWF Events. Strona indywidualnych mistrzostw świata. Wyniki Polaków. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com. Relacja na kanale BWF w serwisie YouTube. Facebook wydarzenia.

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj