2019-07-30, Bangkok
Claerbout daje radę, "Tatusiowie" - już nie
Lucas Claerbout (fot.) był jednym z tych Europejczyków, którym udało się zwyciężyć w pierwszym dniu otwartych mistrzostw Tajlandii w badmintonie (Toyota Thailand Open 2019, HSBC BWF World Tour Super 500).

Francuz zwyciężył nawet dwa razy, z wyżej od niego klasyfikowanymi Azjatami, dzięki czemu awansował do turnieju głównego, gdzie zamiast rozstawionego z numerem dwa Chińczyka Shi Yuqiego (skręcił mocno kostkę na Indonesia Open) napotka w pierwszej rundzie mniej znanego Shesara Hirena Rhustavito z Indonezji.

Największą niespodzianką pierwszego dnia turnieju w Bangkoku była przegrana Mohammada Ahsana i Hendry Setiawana (Indonezja) z malezyjskim deblem Ong Yew Sin, Teo Ee Yi (22. BWF) 21:18 16:21 21:23. Rozstawieni z numerem cztery "Tatusiowie" ("Daddies"), mający apetyty rozbudzone dwoma kolejnymi finałami w ostatnich dniach (Indonesia Open i Japan Open) nie wykorzystali w trzecim secie prowadzenia 15:9 i jednej lotki meczowej.

Z mistrzostw Tajlandii wycofał się nie tylko Shi Yuqi. Turniej opuściły m.in obie finalistki Japan Open (Akane Yamaguchi i Nozomi Okuhara) oraz zwycięzca tegoż turnieju, Kento Momota (Japonia).

Otwarte Mistrzostwa Tajlandii w badmintonie. Toyota Thailand Open 2019. 30 lipca — 4 sierpnia 2019. Bangkok (Tailandia). Indoor Stadium Huamark. Turniej HSBC BWF World Tour Super 500. Pula nagród 350 tys. dol. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj