2019-07-05, Junglinster
Mateusiak i Kersaudy dali awans Chambly do finału
Bastian Kersaudy i Robert Mateusiak (fot.) rozgromili w piątek debel Adrián Márquez Munoz/ Eliezer Ojeda Garrido 21:8 21:12, co dało zwycięstwo ich BC Chambly Oise w półfinale Klubowych Mistrzostw Europy przeciwko Recreativo Ies La Orden w stosunku 3:2.
43-letni Mateusiak musiał pofatygować się na kort, ponieważ niezmordowany Hiszpan Pablo Abian urwał dwa punkty francuskiemu klubowi w mikście (z Haideé Ojedą Garrido) i singlu i spotkanie musiało być rozgrywane włącznie z ostatnim w rozkładzie deblem męskim.

W sobotnim finale mistrzostw klub Mateusiaka zderzy się ze ścianą w postaci praktycznie trzonu reprezentacji Rosji — obrońców tytułu z Primoria Władywostok. Primorie straciło do tej pory tylko jeden punkt i tylko dwa sety, za sprawą Pawła Śmiłowskiego i Dunki Isabelli Nielsen.

Śmiłowski zagrał jeszcze (w barwach DELTACARU Benátky nad Jizerou) miksta w piątek w ćwierćfinale przeciwko Recreativo Ies La Orden. Jednak tym razem Dunki nie było i Polak grał w parze z czeską juniorką (Kateřina Zuzáková), co w starciu z wymienionym wyżej mikstem Abian/ Ojeda Garrido było niewystarczające, a hiszpańska drużyna wyeliminowała mistrzów Czech 3:0.

W ćwierćfinałach grał również Mateusiak, ale się nie napracował, bo debel gospodarzy z Luksemburga (Gregory Mergen/ Alexandre Servatius) nie stanowił żadnego zagrożenia, przegrywając z "Zico" i Quentinem Vincentem 9:21 5:21.

Wyniki półfinałów (5.07.2019)
Primorie Władywostok (Rosja) — Frogner Il (Norwegia) 3:0
BC Chambly Oise (Francja) — Recreativo Ies La Orden (Hiszpania) 3:2

Wyniki ćwierćfinałów (5.07.2019)
Primorie Władywostok (Rosja) — Papa's Court (Ukraina) 3:0
Frogner Il (Norwegia) — CALVI NETWORK BC Milano (Włochy) 3:1
BC Chambly Oise (Francja) — Fiederball Schëffleng (Luksemburg) 3:0
Recreativo Ies La Orden (Hiszpania) — DELTACAR Benátky nad Jizerou (Czechy) 3:0

Zob. też Śmiłowski — przy wsparciu Dunki  — pokazał klasę w Luksemburgu.

Klubowe mistrzostwa Europy w badmintonie. 2019 European Club Championships (ECC 2019). 2-6 czerwca 2019. Junglinster. Centre Polyvalent GASTON STEIN. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © BadmintonPhoto.com (archiwum)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj