2019-06-27, Mińsk
Jak graliśmy w badmintona w Mińsku?
Obecny w Mińsku wiceprezes Polskiego Związku Badmintona Lech Szargiej (na fot. 1. z trenerem kadry, Kim Young Manem) ocenia na gorąco występ reprezentantów na Igrzyskach Europejskich:


MICHAŁ ROGALSKI:  m. 9.-16.
PAWEŁ ŚMIŁOWSKI/ MAGDALENA ŚWIERCZYŃSKA: m. 9.-12.
ADAM CWALINA/ MIŁOSZ BOCHAT: m. 13.-16.

Dlaczego tylko dobra postawa Michała Rogalskiego
(fot. 2.) w Mińsku?
Trzeci set z Francuzem rozstrzygnął się przy stanie 9:6. W tym momencie wyraźnie było widać, że Michała na korcie jakby zabrakło. Ten fragment gry zadecydował o pozostawionym niedosycie.

Pomimo dobrej postawy Michała Rogalskiego występ Polaków w Mińsku trudno uznać za udany. Miłosz Bochat/ Adam Cwalina z Holendrami powinni wygrać 2:0 (w drugim secie prowadzili 19:17 i przegrali do 19).
Na parkiecie zostawili „dużo zdrowia”, ale to za mało na sukces.

Paweł Śmiłowski
/ Magdalena Świerczyńska
(fot. 3. i 4.) grali nieźle, a porażka w trzecim secie — także z Holendrami — wyjątkowo chwały nie przynosi (prowadzili 20:17 i się przestraszyli, że mogą wygrać). Już najwyższa pora, aby o frycowym zdecydowanie zapomnieć.

Cztery lata temu, na poprzednich igrzyskach (w Baku), Biało-Czerwoni osiągnęli dwa ćwierćfinały. Tym razem nikt spośród nich nie dotarł do tej fazy turnieju, pomimo tego, że turniej jest wliczany do cyklu kwalifikacji na IO w Tokio 2020 oraz jest czempionatem Europy.

Zob. też:
Rogalski przycisnął Leverdeza, ale odpadł.
Holendrzy zastopowali polski mikst na igrzyskach.
Rogalski awansuje z drugiego miejsca w grupie.
Kolejna wygrana Rogalskiego w Mińsku.
Rogalski dobrze zaczął igrzyska.
Ślubowanie badmintonistów.

Drugie Igrzyska Europejskie. 2nd European Games. Badminton w dniach: 14-30 czerwca 2019, Mińsk (Białoruś). Indywidualne mistrzostwa kontynentalne. Impreza rozgrywana obecnie w 15 dyscyplinach sportowych. Wyniki Polaków. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com. Wyniki na stronie igrzysk.

Fot. © Lech Szargiej (live)

Lech Szargiej

© BadmintonZone.pl | zaloguj