2019-06-26, Mińsk
Rogalski awansuje z drugiego miejsca w grupie
Rozstawiony w turnieju z numerem trzy Holender Mark Caljouw (fot.) potwierdził status faworyta grupy eliminacyjnej C singla na Igrzyskach Europejskich i pokonał w pojedynku o pierwsze miejsce Michała Rogalskiego.
Obaj zawodnicy awansowali do 1/8 finału zawodów.

Miłosz Bochat i Adam Cwalina zrezygnowali z gry z powodu kontuzji po przegranym pierwszym secie w swoim ostatnim meczu deblowej grupy A przeciwko włoskiej parze Giovanni Greco/ Kevin Strobl. Oznacza to, że Polacy zajęli ostatnie miejsce w grupie, a wyniki ich meczów nie zostały uwzględnione w tabeli.

W czwartek po godz. 11 naszego czasu na kort ma wyjść jeszcze nasz mikst, Paweł Śmiłowski/ Magdalena Świerczyńska, by zagrać decydujący mecz z liderami swojej grupy — Robinem Tabelingiem i Seleną Piek. Biało-czerwonych urządza tylko wyraźna wygrana w dwóch setach.

Wyniki Polaków w meczach grupowych (26.06.2019) 
Mark Caljouw (Holandia, 3) — Michał Rogalski 21:18 21:14, Giovanni Greco/ Kevin Strobl (Włochy) — Miłosz Bochat/ Adam Cwalina 21:18 rezygnacja.      

Zob. też:
Kolejna wygrana Rogalskiego w Mińsku.
Rogalski dobrze zaczął igrzyska.
Ślubowanie badmintonistów.

Drugie Igrzyska Europejskie. 2nd European Games. Badminton w dniach: 14-30 czerwca 2019, Mińsk (Białoruś). Indywidualne mistrzostwa kontynentalne. Impreza rozgrywana obecnie w 15 dyscyplinach sportowych. Wyniki Polaków. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com. Wyniki na stronie igrzysk.

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl (archiwum)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj