2019-06-08, Poniewież
Medale Polaków na Litwie
Duża liczba polskich badmintonistów wystartowała w międzynarodowych mistrzostwach Litwy w badmintonie (RSL Lithuanian International 2019). Spośród nich do półfinałów udało się awansować deblowi Paweł Pietryja (fot.)/ Robert Cybulski i mikstowi Wiktoria Adamek/ Paweł Śmiłowski.

W drodze do półfinału Cybulski i Pietryja (426. BWF) wyeliminowali kolejno deble: Kristjan Kaljurand/ Raul Käsner (Estonia, 197. BWF), Mamertas Noreika/ Sarunas Stumbra (Litwa) i Wessel Van Der Aar/ Ties Van Der Lecq (Holandia, 234. BWF). W półfinale Biało-Czerwonych czeka mecz z Joachimem Annebergiem i Rasmusem Espersenem (Dania).
Śmiłowski i Adamek (236. BWF) pokonali kolejno miksty: Joachim Anneberg/ Anne Fugslang (Dania, 322. BWF), Jan Rudziński/ Karolina Władzińska (Polska, 341. BWF) i Danyło Bosniuk/ Jewgienia Paksiutowa (Ukraina, 640. BWF). W walce o finał Polacy zmierzą się z parą Ties Van Der Lecq/ Debora Jille (Holandia).

Tylko dwóch naszych reprezentantów udało się do Baku na międzynarodowe mistrzostwa Azerbejdżanu w badmintonie, turniej znacznie wyższej kategorii i silniej obsadzony niż ten w Poniewieżu. Obaj singliści, Michał Rogalski (99. BWF) i Adrian Dziółko (134. BWF) odpadli w kwalifikacjach do turnieju głównego. Rogalski w trzeciej rundzie, Dziółko w drugiej.

Międzynarodowe mistrzostwa Litwy w badmintonie. RSL Lithuanian International 2019. 5-9 czerwca 2018. Poniewież (Litwa). Cido Arena. Kategoria: Future Series. Wyniki Polaków. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Międzynarodowe mistrzostwa Azerbejdżanu w badmintonie. Azerbaijan International 2019.
6-9 czerwca 2019. Baku (Azerbejdżan). Baku Sports Hall. International Challenge. Pula nagród: 25 tys. dol. Wyniki Polaków. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl (archiwum)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj