2019-06-06, Warszawa
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
BADMINTON Z LIRYKĄ W TLE

6.06.2009. W sobotę na warszawskiej Kępie Potockiej odbył się piknik olimpijski, będący niepowtarzalną okazją do spotkania ze znanymi polskimi sportowcami, medalistami, uczestnikami IO.
Tegorocznemu piknikowi towarzyszyło hasło "Zima w środku lata — Vancouver 2010". Na spotkaniu przedstawione zostały zimowe dyscypliny sportowe — wszystko to w związku z przyszłorocznymi zimowymi IO.

Na Żoliborzu pojawił się również akcent badmintonowy, choć pasjonaci tej dyscypliny mogli się poczuć rozczarowani brakiem zapowiadanych w harmonogramie VIP-ów — kadrowiczów oraz uczestników IO w Pekinie. Rekompensatą mogły być za to miniturnieje rodzinne oraz gry i zabawy badmintonowe. Zainteresowani mogli także obejrzeć pokaz gry w speedmintona, m.in. w wykonaniu akademickiego wicemistrza Warszawy i woj. mazowieckiego — Filipa Czai.

Na skromnym stoisku Polskiego Związku Badmintona można się było zaś zaopatrzyć w pozycje książkowe poświęcone badmintonowi autorstwa Mariana H. Steltera oraz Andrzeja Szalewicza.
Co ciekawe, oprócz dwóch wspomnianych powyżej tomów, Polski Związek Badmintona oferował unikalny tomik wierszy Tadeusza Różewicza pt. "Dwie strony medalu". Czyżby w związku pojawiła się jakaś romantyczna dusza?

pola

© BadmintonZone.pl | zaloguj